| Cristina788 a întrebat:

M-am îndrăgostit de un băiat, și am făcut rost de numarul lui de telefon și adresa de Facebook am încercat să conversez cu el dar prima oară mi-a spus că vrea să ne întâlnim dar a doua zi s-a răzgândit. Aș vrea sa îl fac să accepte invitatia mea la întâlnire... va rog să îmi spuneți cum să îl conving

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca poto convinge pe cineva daca nu te place, doar trebuie sa ai rabdare si sa te caute el, ca sa nu risti a fii refuzata.
Cand fetele sunt disperate si cauta cu insistenta, baietii nu sunt interesati si ori te refuza ori isi bat joc de tine.
Ai rabdare, i-ai facut deja un avans, lasa-l sa rumege ideea si te va cauta el, daca-i interesat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fii mai insistenta. Nu te da batuta dupa acel prim refuz. Doar asa poti castiga. Bafta. Succes!

| Nemessys a răspuns:

Pot sa stiu si eu cum te-ai indragostit de un baiat daca nu ai vorbit cu el NICIODATA sau nu ai iesit MACAR O DATA cu el? happy

| Necunoscut112 a răspuns:

Păi nu spuneai tu, fată dragă, că acel băiat e iubitul tău şi că şi-a găsit pe alta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu,ca fata nu stii ca e mai ok sa lasi baiatul sa faca primul pas? El te vede acum disperata, fara valoare, fara sens.Nimanui nu-i plac persoanele insistente, lasa-l in pace o vreme, te va cauta el daca te vrea si el.Succes.

| flavy7 a răspuns:

Si eu zic baiatul sa faca primul pas si sa o invite la intalnire depinde de baiat daca te place