| Alex12345B79 a întrebat:

Salut, am 18 ani si chiar m-a dat peste cap o fata pe care am vazut-o la liceu. Am facut rapid rost de fb-ul ei si am inceput sa vorbim. Ea a parut super incantata cand am vorbit cu ea prima oara si am vorbit o gramada despre orice. In fine, intr-un final i-am spus daca ar vrea sa ne vedem si a spus da, problema e ca, cand am intrebat-o cand sa ne intalnim, ea a raspuns nu stiu, avem timp, de asemenea i-am cerut numarul de telefon si mi-a zis ca mi-l da cand iesim... Sunt cam in ceata, adica daca exista compasiune reciproca, de ce nu ar fi acceptata invitatia de la inceput?... Voi ce ziceti? Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Exact.s-ar putea sa nu fie inca hotarata ce sa faca.De asemenea se poate ca sentimentele ei de iubire sa nu fie tocmai in clar ce doreste si cand.Deci poti sa o iei cu usurelul.Cel mai indicat ar fi o iesire in 2 la o plimbare. O floare.O prajitura si un suc.Incearca.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

COMPASIÚNE s. v. compătimire, milă, regret fata de cineva. Precis ai dorit sa te referi la compatibilitatea dintre voi dar care inca nu este chiar atat de evidenta precum ai dori tu sa fie. Nu forta lucrurile deoarece se prea poate ca ea sa analizeze mai indeamanunt si inca nu este hotarata. S-ar putea sa se fi eschivat elegant prin amanarea sine die atat a iesirii cat si a dorintei de a vorbi la telefon. Ar fi cazul sa incerci in continuare pentru a-ti da seama daca se repeta amanarea. De abia pe urma ai putea trage o concluzie pertinenta. Pa, pa.

| Alex12345B79 explică (pentru corbulalbrosu):

Chiar daca am inteles mai greu raspunsul tau, zici ca ar trebui sa mai incerc dar fara sa fortez lucrurile?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alex12345B79):

Exact.s-ar putea sa nu fie inca hotarata ce sa faca.De asemenea se poate ca sentimentele ei de iubire sa nu fie tocmai in clar ce doreste si cand.Deci poti sa o iei cu usurelul.Cel mai indicat ar fi o iesire in 2 la o plimbare. O floare.O prajitura si un suc.Incearca.

| SkyPilot a răspuns:

Continua sa vorbesti pe fb si repeta invitatia dupa un timp, sa zicem cam o saptamana. Intre timp investigheaza discret si la liceu daca are prieten.
Se poate ca ea sa nu fie interesata de mai mult decat un flirt. Vei afla dupa inca 2 incercari de a o invita. Daca se eschiveaza si a 3-a oara ar fi bine sa ii lasi ei initiativa mai departe si sa nu mai petreci atata timp cu ea.

| Alex12345B79 explică (pentru SkyPilot):

Atata-i trebuie sa aiba prieten happy