| cage a întrebat:

M-am intalnit cu fosta dupa vreo luna in care nu prea am vorbit... am chemat-o la cafea si am mai povestit... iar la un momentdat a inceput sa se joace cu parul meu... iar cand am plecat ma strangea in brate foarte tare, ca si cum am fi impreuna... oare sa vrea sa ne impacam?
oricum dupa iesirea asta am ramas cu o imprese foarte buna si cred ca si ea ( a fost ca si cum ultimele 2 luni nu ar fi fost si ne-am inteles extrem de bine si a fost placut )

ce ar trebui sa fac in continuare?

Răspuns Câştigător
| Mya a răspuns:

Spune-i ca la ultima intalnire ai retrait acele sentimente de pe vremea cand erati impreuna si ca ti-ai dori sa reluati realtia; fiindca primul pas l-a facut ea, prin micile gesturi de afectiune"mangaiatul prin par, imbratisarea calduroasa..."as zice ca si ea iti simte lipsa! In schimb, nu pierzi nimic daca incerci, dimpotriva, poate o vei recupera! Succes!winking

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai eu zic sa incerci sa refaci relatia cu ea, poate nu e inca prea tarziu pentru voi...eu cred ca ea inca te iubeste, depinde de motivul despartirii voastre, daca tu o mai iubesti, eu zic sa o mai inviti la o cafea si tot asa pana cand ajungeti la un consens...

Shin
| Shin a răspuns:

@nekane, buna vorba cu ciorba reincalzita laughing
@cage, eu zic ca vrea sa se impace, vezi cum decurg lucrurile, raspundei cu aceeasi purtare ca a eiwinking
Numai bine, Shin :p

| Crs a răspuns:

Impacati-va! love struck love struck love struck Invatati sa iertati ca asa e in iubire! love struck Daca vrei doar o clipa de fericire, atunci razbuna-te, dar daca vrei o viata intreaga fericita, atunci iarta!

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Acum depinde si de ce v-ati despartit, daca a pornit de la ea, ar trebui sa astepti sa faca o miscare, tu ai chemat-o la o cafea, acum mingea e in terenul ei.

| sam a răspuns:

Sun'o si intreab'o ce a insemnat pentru ea intalnirea voastra? ca speri ca i'a placut si ei la fel de mult ca si tie si poate mai faceti repetir laughing
just do it! n'ai nimic de pierdut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dragut...ma faci sa cred ca poate avea savoare si ciorba reincalzita...
Ai putea sa o suni, poate mai iesiti la o cafea, poate mai aveti o sansa.

| stefdea a răspuns:

Daca va-ti simtit bine de ce sa nu incerci... poate ca merita... oricum e mai bine dacat sa stai sa te intrebi cum ar fi fost daca...