| anonim_4396 a întrebat:

M-am intalnit cu fosta mea iubita( acum,cea mai buna prietena a mea ) si a avut ea ceva tentative de a ne saruta, insa eu nu mi-am dat seama, doar dupa ce m-am gandit umpic.Am intrebat-o pe facebook daca asa chiar a vrut si a spus ca vrea, ca ii e dor de cand eram impreuna. Exista vreo sansa sa ma iubeasca ca pe un iubit, desi suntem prieteni, adica exista vreo sansa am impac cu ea si ca iubiti?

Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Salut Sorine!
Intrebari de genul acesta nu se posteaza pe facebook, dude.Cand sunteti face to face o poti simti mai bine pe fata.Nu-i rau sa-i raspunzi la tandrete cu tandrete.Vei putea sa constientizezi singur daca poti sa-i dai prietenei tale un feed-back pozitiv sau daca iti este oarecum indiferenta.Sansa sa te impaci? Pai tu vrei sa-ti deseneze? Este evident omule ca fata doreste sa innoade vechea relatie.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratelor daca ea iti da semne ca vrea accepta si o sa ajungeti sa rupeti patul, lasa iubirea ca nu exista

| Satango a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

laughing)). Ce am mai râs. Bravo fratewinking Uite un exemplu că prostia chiar te amuză.

| Koyzu a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Adevarat!:-)

| LoveSleep a răspuns:

Ori vă împăcați, ori vă evitați, ori sunteți doar amici.
"Cei mai buni prieteni", cu tentative de săruturi, îmbrățișări și alte căcaturi nu există, oricum, nu între 2 persoane care au fost împreună.

| Mussette a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=PoeEGBwAots
De ce nu?! orice este posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, daca ea a zis ca ii e dor de timpul cand erati impreuna. Acum depinde daca vrei si tu. Incearca sa o intrebi direct si nu pe facebook daca mai vrea sa incercati. Totusi unii zic ca ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust altii zic ca devine mai gustoasa. Vezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E posibil sa creada ca isi doreste asta pentru ca trece printr-o perioada mai dificila. Dupa ce trece perioada, trec si sentimentele astea ciudate si ea isi va gasi pe altcineva. Daca lucrurile vor sta altfel, ai o bere de la mine.