| anonim_4396 a întrebat:

M-am intalnit de cateva ori cu fosta prietena a unui bun prieten. Ei nu mai sunt impreuna de mult timp. Cand a venit vremea sa vedem ce facem pentru ca e evident ca ne placem unul pe altul a spus ca nu poate sa fie cu un prieten de al fostului. Ce pot face?big grin

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Lasa-i putin timp sa decida si, in timp ce ea se gandeste, bate fierul cat e cald.Adica, nici sa n-o sufoci cu rugamintile, dar fara sa te racesti prea mult. Poate ca relatia cu amicul tau i-a lasat un gust amar si stie ca daca va fi iubita ta, il va revedea si asta e o problema.
Si inca ceva important.Ar fi bine sa vorbesti cu prietenul tau, ca de la baiat la baiat, sa-i bati un apropo legat de ce parere ar avea daca ai sta cu fosta lui iubita.Stii, de cele mai multe ori, chiar daca nu mai sunt impreuna de mult timp, nu suporta gandul ca tu, sa ai ce a avut el. E o chestie de orgoliu si mandrie.
Vezi ce zice, daca e Ok, ai cale libera, daca nu, trebuie sa alegi intre ea si el, si nu-ti doresc.Bafta!

| inuman a răspuns (pentru nony):

Au avut timp eu nu m-am bagat, ea s-a bagat pe mine. Nu vor sa se impace niciunul. Si daca va fi cu mine si daca nu tot il va vedea in fiecare zi. Am vorbit cu el, nu il intereseaza pentru ca a mai patit la fel si a facut si el la fel cand a avut ocazia.

5 răspunsuri:
| Vrajitor a răspuns:

Esti retardat? fata asta a fost iubita de prietenul tau, cum poti sa-i faci asta si apoi sa-l numesti prieten? Ma rog la Dumnezeu sa nu faci asta findca daca o vei face sper ca Amicul tau sa-ti rupa picioarele

| vangheliss99 a răspuns (pentru Vrajitor):

Frate asta-i dragostea ok, si ce daca ala o mai iubeste, asta este pana la urma ea sa desparatit de el, s iare dreptul sa se cupleze cu cinevrea, viata merge inainte. Asa ca tu esti ala retardat, si mai bine ai tacea.

| Vrajitor a răspuns (pentru vangheliss99):

O_O mare ti-e gradina Doamne!
Amin...

| inuman a răspuns (pentru Vrajitor):

Vorbeste mai frumos, nu ai de ce sa ma faci retardat cand nu stii nimic despre mine. El nu a mai vrut-o, eu i-am impacat de cateva ori dar tot nu a mers. Nu se intelegeau.