| Ava1231 a întrebat:

M-am saturat sa fiu virgina la 20 de ani. Cum am mai spus nu am avut prieten vreodata fiind cunoscuta de multi drept acea "fata cuminte". M-am saturat de eticheta asta iar virginitatea la varsta asta mi se pare o anomalie.
Nu stiu cand si daca voi avea vreodata iubit deoarece nu am gasit niciunul care sa ma atraga.
As vrea sa o fac cu un amic. Inca nu am discutat asta cu el dar ma gandesc ca ar vrea.
O sa imi para foarte rau dupa?

67 răspunsuri:
| Cheo0S a răspuns:

De ce ar fi o anomalie? : O
Probabil esti sapiosexuala.
Eu am app 25 si sunt virgin, probabil ar trebui s-o faci daca ai ocazia, daca astepti persoana potrivita care iti aduce fluturei in stomac si e chimie ca in filmele de la Hollywood probabil o sa mai fi virgina mult si bine.

| Ava1231 explică (pentru Cheo0S):

Tu dc nu o faci la app 25?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"M am saturat sa fiu virgina la 20 de ani."
De ce?

"M am saturat de eticheta asta"
Aceeasi eticheta o sa o ai si dupa ce faci sex. Asta daca nu cumva ai de gand s-o faci de fata cu toti cunoscutii. Dar care e problema daca te considera lumea asa?

"virginitatea la varsta asta mi se pare o anomalie"
A ajuns sa fie o anomalie, dar asta nu inseamna ca e ceva rau.

"O sa imi para foarte rau dupa?"
Probabil ca da. Sa faci sex cu oricine, in orice conditii, mi se pare inutil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca ceva, sa nu-ti intre in cap ideea ca esti "sapiosexuala", pentru ca sapiosexualitatea nu e o chestie care sa existe. E doar o eticheta pretentioasa pe care si-o atribuie idiotii care isi cauta o identitate.

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

1. M am saturat pur si simplu. Majoritatea fetelor nu sunt iar eu fac exceptie. Vreau sa intru in rand cu lumea

2. Nu o fac de fata cu cunoscutii dar macar stiu ca am scapat de virginitate iar asta ma face sa ma simt mai bine. Is un om normal practic. Pur si simplu nu imi place sa fih considerata fata cuminte, inocenta, virgina care nu stie nimic despre sex etc

3.pai e o anomalie. Eu vreau sa fiu ca toti ceilalți.

4.

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

Eu ma uit dupa aspectul fizic. Conteaza ft mult pentru mine

| Cheo0S a răspuns (pentru Ava1231):

Pentru ca n-am cu cine.

| Cheo0S a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce Mai face hacate?

| Ava1231 explică (pentru Cheo0S):

Asa esti de urat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

1. Prost obiectiv ti-ai ales.
2. Daca nu ai de gand sa faci sex de fata cu toata lumea, tot la fel vei fi considerata. Cum e deci asta o solutie la o problema care nu e de fapt o problema?
3. In regula, du-te si fii "ca toti ceilalti".

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

1. Dc
2. Pai ok, poate voi fi considerata la fel dar macar ma voi simti eu bine ca nu s virgina. Voi putea spune altora ca nu sunt si chiar sa nu fiu.

| mi25 a răspuns (pentru Cheo0S):

Daca tu esti virgin la varsta asta esti o exceptie.
Sexul contribuie la formarea personalitatii, a sanatatii psihice si fizice. Daca ai analiza cativa ca tine ai vedea ca au unele deviatii de comportament.
Dar sunt si persoane asexuale care este o deviatie de la normal.

| Cheo0S a răspuns (pentru Ava1231):

Nu sunt urat.
Sunt plictisitor, anxios si patetic.
Cum e intrebarea ta.
Du-te si fa sex, nu ai nimic de pierdut.

| Ava1231 explică (pentru Cheo0S):

Si cei anxiosi nu fac sex sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

1. Ce mai conteaza?
2. Fara "poate". Normal ca tot la fel vei fi considerata. "ma voi simti eu bine ca nu s virgina" bine, daca zici tu... "Voi putea spune altora ca nu sunt si chiar sa nu fiu." bine, succes

| mi25 a răspuns:

Sexul nu este o obligatie. El se face din trei motive:
1. Pentru descarcarea energiei sexuale, care este daunatoare psihicului si fizicului unei persoane.
2. Iti place de persoana respectiva.
3. Iubesti persoana respectiva.
Primul motiv se realizeaza de regula cu persoane din cele de la punctul 2 si 3. Altfel este socotita curva.
Am cunoscut o femeie necasatorita care spunea ca ea nu poate lucra la munca daca nu face sex intr-o noapte. Facea sex cu parteneri diferiti.
Nu trebuie sa-ti para rau daca faci sex cu o persoana de care-ti place. Sexul este scris in legile omenesti.

| Ava1231 explică (pentru mi25):

Sincer nu imi pasa ca voi fi socotita curva. Stiu cine sunt iar ce spun altii nu imi pasa. Nu as fi singura care o face desi n are relatie
E prea tarziu la 20 de ani aproape 21? Am pierdut atat de mult?

| Irinel15123532 a răspuns:

Draga prietena, te rog sa te opresti o secunda. La fel ca tine este foarte multa lume, dar te rog sa te intrebi, sa iti pui cateva intrebari tie insuti.
-Ma voi simti bine dupa ce voi pierde virginitatea cu o persoana la intamplare?

-Este acest gest un lucru pe care il fac la disperare, mi-am pierdut oare rabdarea, mi-am pierdut orice urma de seriozitate sau demnitate incat sa recurg la asa ceva?

-Ce voi crede eu despre mine cand ma voi uita in urma atunci cand voi fi un om matur, imi va parea rau?

-Ce va crede viitorul meu sot, tatal copiilor mei cand ii voi povesti ca m-am culcat cu un baiat la intamplare doar ca sa nu mai fiu virgina.

-Ce le voi spune copiilor mei, fetitei mele sa faca cand ma va intreba ''Mama, vreau sa ma culc cu un baiat la intamplare pentru ca vreau sa scap odata''

Dar intrebarea este, de cine vrei sa scapi? Cine este cel care te tine captiv? Care este dusmanul tau? Virginitatea? De ce?

Draga prietena, ai ochi, dar nu vezi. Nu observi ca mass media si toate retelele de socializare promoveaza ideea ca virginitatea este ceva demodat? In curand medicii nici nu se vor mai chinui prima data sa taie cordonul ombilical al noului nascut, mai intai trebuie sa-l scape de boala ingrozitor de hidoasa a virginitatii, si abia mai apoi sa-l dea mamei lui sa il creasca in continuare, desigur cu promisiunea ca pe la varsta de 4 ani a copilului deja sa aiba o relatie stabila si sa faca un copil cat mai apuca.

Draga prietena, da-mi voie sa iti spun ca nu privesti lucrurile rational. Ti-ai pus o dioptrie pe ochi si privesti toate lucrurile ca si cum scapand de virginitate vei cuceri lumea, nu se va intampla nimic dupa ce vei scapa de virginitate, vei fi la fel, ba chiar te vei simti mult mai rau pentru ca ti-ai oferit acest ''cadou/dar'' unui baiat care ti-a oferit pe 10kg de aur, o bancnota de 5 lei, atat. Pentru el nu valoreaza nimic, si nu oferi virginitatea cuiva care ar aprecia asta foarte mult si aici ma refer la viitorul tau sot, intr-o lume in care nimeni nu mai este virgin de la 11 ani, toti cand vor sa se stabileasca la ''casa lor'' nu mai cauta fete trecute prin multi barbati, ci toti cauta neprihanite, fete virgine care sa fi fost doar ale lor, dar nu mai gasesc. Nimeni nu prezinta parintilor lor o femeie usoara care s-a culcat cu cine a apucat, toti vor o printesa, o doamna atunci cand vor cu adevarat sa formeze o familie. Te rog opreste-te, gandeste-te mai bine la ce vrei sa faci, esti condusa de impulsuri de moment.

Asteapta pana la casatorie, nu intretine acte sexuale pana atunci, pastreaza-te pentru viitorul tau sot, este cel mai frumos cadou pe care i-l poti face sotului tau in ziua nuntii. Tu momentan esti neprihanita in acest aspect, tu poti sa fii oricand ca celelalte fete care au facut sex si nu mai sunt neprihanite, dar ele nu mai pot niciodata in viata asta sa fie ca tine, de ce?
Pentru ca virginitatea este cel mai de pret cadou, si nu poate fi adus inapoi. Sexul in afara casatoriei este un pacat inaintea Lui Dumnezeu. Nu mai intretine discurii despre sex, si care ar putea sa te ispiteasca. Dumnezeu a promis o familie fericita si o mare binecuvantare pentru cei ce se pastreaza curati pana la casatorie.
Tot Dumnezeu a promis ca la vremea potrivita ii va da fiecaruia jumatatea lui in casatorie.
Tu ai de facut o alegere, il vei crede pe Dumnezeu?
Sau pe oamenii care sunt gata sa profite de tine ca mai apoi sa te arunce inapoi de unde te-au luat?
Te rog fierbinte urmareste acest videoclip scurt.

https://www.youtube.com/watch?v=prhR-FzRzb0&ab_channel=SiempreJesus

Vorbeste despre rabdarea ca Dumnezeu sa iti trimita in cale persoana potrivita cu care te vei casatori.
Dumnezeu sa te binecuvanteze, citeste noul testament, Hristos te iubeste.

Vad ca ai numele ''Ava'' nu stiu daca ai citit Biblia, dar ''Ava'' inseamna ''Tata'', Biblia ne indeamna ca atunci cand ajungem intr-o situatie din care nu mai stim cum sa iesim si ce sa spunem, sa strigam catre cer ''Ava'' adica ''Tata'', si Dumnezeu intervine in viata noastra, daca il lasam sa o faca.

| Cheo0S a răspuns (pentru mi25):

Mai minunat sa fiu sincer.
Nu stiam ca sunt deviat de la normal pana acum laughing nu inteleg ce legatura au cateva minute de placere in formarea personalitatii tale, poate numai in a te da mare ca ai cordit si tu ceva.
Sanatatea psihica tine de UN tot unitar, asa poti sa ai o nevasta 2 copii si sa fi tot bolnav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

"Stiu cine sunt iar ce spun altii nu imi pasa."
Normal ca iti pasa: "fiind cunoscuta de multi drept acea "fata cuminte". M am saturat de eticheta asta".

| Cheo0S a răspuns (pentru mi25):

"Am cunoscut o femeie necasatorita care spunea ca ea nu poate lucra la munca daca nu face sex intr-o noapte. Facea sex cu parteneri diferiti."

Deci sa inteleleg ca asta e normala.
Eu sunt deviant rolling on the floor))))

| gogugogugogu a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti para rau. Cauta un partener care sa-ti poata oferi sex oricand, e posibil sa-ti placa si nu o sa vrei sa te lovesti de lipsa locului/timpului din partea lui.

| mi25 a răspuns (pentru Irinel15123532):

Am vazut in mare ce ai scris si am vrut sa comentez, dar cand am vazut ca ai luat-o pe religie ma abtin. Iti spun doar ca sunt prostii de bigot religios de care marea majoritate a tinerilor - dar nu numai - nu mai tin cont. S-a vazut la referendumul de modificare a constitutiei.

| mi25 a răspuns (pentru Cheo0S):

Nu mai discut. Ai gandire scurta.

| mi25 a răspuns (pentru Cheo0S):

Ti-am scris: nu mai discut, deoarece esti neofit in materie. Nu dau lectii pe internet. Capacitatea ta de gandire si cunostintele in materie nu te ajuta.

| Cheo0S a răspuns (pentru mi25):

Ce sa dai ma? Eu credeam ca glumesti. Acum inteleg de ce esti asa anonim. Omg.

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

Pai m-am saturat de virginitate. Simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

Aha. Dar nu mai spune ca nu-ti pasa de ce crede lumea cand este evident ca iti pasa foarte mult.

| Cheo0S a răspuns (pentru Ava1231):

Nu dar nu iti poti masca anxietatea facand sex crezand ca scapi de ea, sexul fara o prietenie/sentimente e fix pix.
Un drog.
Placere pe moment si cam atat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Stii ca este oarecum ireversibil, nu? Ar trebui sa cunosti persoana respectiva foarte bine inainte sa se ajunga acolo.