| Ava1231 a întrebat:

M-am saturat sa fiu virgina la 20 de ani. Cum am mai spus nu am avut prieten vreodata fiind cunoscuta de multi drept acea "fata cuminte". M-am saturat de eticheta asta iar virginitatea la varsta asta mi se pare o anomalie.
Nu stiu cand si daca voi avea vreodata iubit deoarece nu am gasit niciunul care sa ma atraga.
As vrea sa o fac cu un amic. Inca nu am discutat asta cu el dar ma gandesc ca ar vrea.
O sa imi para foarte rau dupa?

67 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da, o sa iti para foarte rau, de aceea ai ous intrebarea aici ca te avertizeaza constiinta ca vei regreta amarnic.Eu eram virgina la 23 de ani pentru ca nu ne- am testat potrivirea sexuala decat dupa nunta, ca sa se bucure Dumnezeu ca ne ferim de pacatul curviei.Virginitatea e o libertate pretioasa e darul primit de la Creator pentru a fi daruit numai parte nerului de casatorie. Daca iti incepi viata sexuala, organismum ti- o cere, esti frustrat fara, te expui la BTS, teroarea unei sarcini nedorite, condamnarea continua a constiintei.Doar sexul in casatorie e compatibl cu fericirea pe ter.en lung.

| Ava1231 explică (pentru ania):

Ce raspunsuri eronate dati.
Nu stiu cum sa va spun... "organismul ti-o cere" si daca nu ai început viata sexuala.
Deci fie ca esti virgin sau nu, tot ti o cere. Si virginii simt nevoia.
Si ce sa fac? Vreau sa ma casatoresc pe la 27 28 30 de ani... mai stau virgina inca 8-10 ani? Momentam am lucruri mai importante de facut precum o facultate de exemplu... stau pana la 30 virgina? Mi se pare trist. Trece tineretea.
Si daca sunt virgina sunt frustrata. Nu numai cei ce nu sunt virgini sunt frustrati sexual.
Poate pe vremea dvs era altfel
De fapt cu siguranta era

| Rux04 a răspuns (pentru Ava1231):

Am mai ieșit dar fiind pretențioasă să avem ceva în comun mersul pe munte sau alergarea și nu ne potriveam din punctul acesta de vedere. Nu ne-am potrivit. Sunt pretențioasă în ceea ce privește sportul așa că am avut răbdare.

| ania a răspuns (pentru Ava1231):

Ers tot asa, colegii de liceu imi ziceau ca si cea mai grasa fata din clasa experimentase deja.O alte colega ce avea si ea o sora geamana a spus ca la un majorat s- a oferit unul sa le scape pe amandoua de rusinea de a fi vorgine si ele au acceptat.Si e priveam cu nostalgie la colegele care aveau prieteni dar nu se compara cu frustrea fizica resimtita cand sotul a fost plecat pentru 5 saptamani i strainate, inainte ziceam ca e un mit
Eu aveam 22 de ani camd am devenit prieteni si ziceam ca ne vom casatori dupa 2 ani si jumatate cand terminam facultatea dar ca sa nu pacatuim cand am vazut ca tensiunea fizica e prea mare am stabilit nunta peste cateva saotamani si ne bucuram de acea decizie, a fost mai usor sa facem facultatea casatoriti char daca ne- au ajutat financiar parintii.Relatiile sexuale anterioare cadatoriei aduc multe rani si blocaje, gelozii.Am o ruda carei- a spus ca sotul ei nici dupa 25 de ani de cadatorie ii spune ca nu poate trece peste sexul avut de ea cu altcinevs inainte de cadatorie.Alta pietena casatorita de peste 10 soune ca sotul ei e gelos si nu suoorta nici sa auda numele partenerului ei amterior.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-ar putea să îți pară rău. Mai mult da. Un act de iubire nu este pentru un a mic, ci pentru un A mare.

| Elan a răspuns:

Nu mai face nimic!

| Roger18281 a răspuns:

Ai reușit să îți pierzi virginitatea