| MiSSyoUNow a întrebat:

Ma ajutati cu un sfat? Sa spunem ca v-ati indragostit de un baiat care toata lumea spune ca e urat si ca e gay la cum arata. SI tu crezi ca e cel mai frumos si te topesti ca inghetata pe astfaltul incins.Si esti super indragostit de acea persoana. Ce ati face ca sa nu mai simtit asta, sa uitati de acea persoana? sad Mersi mult daca imi dati sfaturi! Astept cat mai multe raspunsuri! Fundita! :*

32 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In cazul asta ar conta ce imi place mie si nu as lua in considerare parerea altora

evenso
| evenso a răspuns:

Frumos este ce ne place noua, si asta conteaza. happy
Sa nu-ti pasa daca altora nu le place, cu atat mai bine pentru tine, pentru ca nu va fi mereu provocat de alte fete.

| MiSSyoUNow explică (pentru evenso):

Mersi mult de sfat. Faza e ca multi spun ca ma place, printre care si cel mai bun prieten al lui, iar el neaga. Si nu stiu ce sa fac!

| evenso a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Cu placere.
Asteapta si incurajeaza-l happy

| MiSSyoUNow explică (pentru evenso):

Cum sa il incurajez? big grin

| evenso a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Cu o vorba "scapata", cu un zambet, cu un gest minor, care adunate toate ii va da de inteles ca iti place de el.

| BlackheartQueen a răspuns:

De ce ar conta ce spun altii? Nu merita sa renunti la sentimentele tale doar pentru a le face altora pe plac. Daca nu incerci, mai tarziu vei ajunge sa regreti ca ai facut alegeri bazate pe ce zic altii. Succes!

| GirlLăvHell a răspuns:

De ce sa-l uiti cand poti sa fi cu el? Nu trerbuie sa te iei dupa lume, lumea poate sa zic multe lucruri despre o persoana care nu sunt adevarate.Eu zic sa ignori ce zic alti si sa-i dai o sansa baiatului.happy

| MiSSyoUNow explică (pentru GirlLăvHell):

Deci ti-am spus ca imi place foarte mult de el. Si toata lumea spune ca el ma place, inclusiv cel mai bun prieten al lui. Iar el neaga ca ma place. Pe hol imi zambeste. Prietenii cand ma vad pe hol ii spun uite-o, uite-o si il imping in mine. Eu nu stiu ce sa fac! sad help

| GirlLăvHell a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Poate e timid sau ii e frica ca poate tu faci misto de el ca ceilalti. Sfatul meu e sa-l iei deoparte si sa-i spui ce simti pentru el.big grin

| MitroKta a răspuns:

Am aflat si eu o expresie tare interesanta. Suna aproximativ asa: Consideram un lucru frumos nu pentru ca este neaparat frumos ci pentru ca asa il vedem noi; si iubim pe cineva nu pentru ca merita sa fie iubit ci pentru ca noi vrem sa il iubim. Si asta se aplica in general oamenilor.

| h3r a răspuns:

"Nu iubești o femeie pentru că este frumoasă, ci este frumoasă pentru că o iubești tu!"
La fel și pentru băiatul tău, gura lumii e spurcată! N-o poți închide niciodată!
Contează că te simți atrasă de el, pentru tine el reprezintă băiatul potrivit! Așa este într-o relație, el/ea să fie totul! Pentru tine să nu existe altcineva mai bun, să te facă să te simți bine în pielea ta, să nu vezi fără ochii lui! De ce să vrei să-l uiți?
Mergi mai departe, este frumos ceea ce simți!

Să nu uiți că ceilalți nu au mereu dreptate.
Încearcă, nu ai nimic de pierdut.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Nu cu lumea faci dragoste sau te mariti. Urmeaza-ti inima si grija la prezervativ; daca esti majora.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Ce-ti pasa de lume; nu cu ea te pupi.

| LostInBubble a răspuns:

Spune-mi si mie te rog de ce vrei sa uiti de el? Doar pentru ca lumea din jurul tau il considera cum il considera? Nu conteaza! Ei nu vad prin ochii tai, cum nici tu nu vezi prin ochii lor. Cine stie, poate chiar si tie ti se pare ca prietena ta place un urat, sau ti se va parea.
Nu poti uita o persoana din motive de genul acesta. Tu vezi in el ce nu vad altii, si asta te atrage. Nu poti spune "Cut!" sau "Stop!" sentimentelor. Trebuie sa le dai frau.

Sfatul meu este sa nu il uiti, sfatul meu este sa lupti pentru ceea ce iubesti. In viata vor fi mereu persoane cu alte gusturi decat tine, sau poate alta judecata. Tu trebuie sa faci ce iti place si sa fi cat de originala poti.
Succes!

| MiSSyoUNow explică (pentru LostInBubble):

Mersi mult de sfat. Faza e ca multi spun ca ma place, printre care si cel mai bun prieten al lui, iar el neaga. Si nu stiu ce sa fac! Un sfat ar fi bun!

| LostInBubble a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Prietenul lui stie mai bine. Baietii, inclusiv fetele, au unele motive interioare pentru care neaga ceva. Si e normal sa nege, el nu stie daca il placi sau nu. Vorbeste cu el! Fa tu primul pas daca el nu te place.
Si daca iti zice nu, ce? Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca nu e singurul care iti va spune nu, si in primul rand, ce pierzi?
Daca nu ii spui ai multe de pierdut! Intotdeauna te vei gandi oare cum s-ar fi derulat viata ta daca ii spuneai.
Spune-i!

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. Draga, fii atenta : lasa dracu prostiile cu ce parere are lumea, si da-le peste nas. Le spui la toti ca tu esti excentrica, si faci ce vrei.
Iar asa, ca sfat pentru tine : daca baiatul o fi chiar gay, nu te ingrijora Exista multe feluri de a iubi un om, ( ca iubit, amic, ruda, etc ) Nu-ti refuza aceste experiente si oameni ce vor sta langa tine pentru ca ii iubesti.
Te-am tzucat, si ai grija de inima sa o tii calda.

| MiSSyoUNow explică (pentru Stelutza1990):

Mersi mult de sfat. Faza e ca multi spun ca ma place, printre care si cel mai bun prieten al lui, iar el neaga. Si nu stiu ce sa fac! Da-mi pliz un sfat!

| Stelutza1990 a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Asta nu ai scris in intrebare. Dar draga, ce nu ai inteles? NU CONTEAZA ce spun altii. Conteaza ce simti tu, iar la faza cu,, el te place,, conteaza si ce simte si gandeste el.

Eu zic sa nu te bazezi deloc pe ce spun aceia. Este posibil sa rada de tine sau de el.

Parerea mea ar fi sa faci tu primul pas. Pas de,, blonda,, : te ciocnesti de el pe strada, ii dai like pe facebook si-l intrebi de Larisa ( habar n-am cine-i Larisa ) ii ceri un pix pentru ca al tau este gata, etc.

| MiSSyoUNow explică (pentru Stelutza1990):

Ok mersi mult!

| Schatzyyyyy a răspuns:

Nu conteaza ce spune lumea,vorba aia: "nu uita ca tu saruti gura mea,nu gura lumii"! Eu consider ca nu ar trebui sa asculti ce parere au altii! Daca tie iti place de el,va intelegeti,sunteti fericiti, e ok. Nu stai cu lumea, stai cu el! Si plus de asta atii se bag in relatii ori ca se simt atrasi/atrase de partener/a! Sfatul meu e sa nu asculti ce spun altii, ci asculta`te pe tine, sentimentele tale conteaza, nu parerea altora!:*

| MiSSyoUNow explică (pentru Schatzyyyyy):

Mersi mult de sfat. Faza e ca multi spun ca ma place, printre care si cel mai bun prieten al lui, iar el neaga. Si nu stiu ce sa fac! Ma poti sfatui?

| Schatzyyyyy a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Daca el e cel pe care il placi,ramai langa el,daca nu gaseste altul. Daca el te place,si tu incerci sa-ti faci o relatie cu prietenul sau,o sa faca,crize de gelozie! Poate spune ca, din cauza prietenului sau, v-ati despartit.dar daca il iubesti, ramai langa el, indiferent ce spun altii!:*

| detty24 a răspuns:

Stii ce? Am avut si eu un prieten care era cam uratzel dar baiat mai de treaba n-am cunoscut in viata mea ca el. Asa ca nu-i baga in seama pe ceilalti unde te doare pe tine parerile altora? Tie trebuie sa iti placa de el nu celor din jurul tau iar daca nu le convine sa nu se uite la voi. Frumusetea nu e sfarsitul lumii poate sa fie frumos daca e prost ca pamantu´conteaza ce e in interior si daca te stie respecta te stie iubi si nu-si bate joc de tine, nu lasa pe restul sa se bage in viata ta. *-*

| MiSSyoUNow explică (pentru detty24):

Mersi mult de sfat. Faza e ca multi spun ca ma place, printre care si cel mai bun prieten al lui, iar el neaga. Si nu stiu ce sa fac! Poti sa imi dai cateva sfaturi?

| detty24 a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Sigur ca da pot sa te ajut in orice domeniu daca pot cu mare placere dar trimite mesaj privat ca nu cred ca ar trebui sa vada toata lumea problemele tale ca stii sunt si oameni rautaciosi...

| rebeca22 a răspuns:

De ce sa uiti? conteaza ce zic altii sau ceea ce iti place tie?

| Nan11 a răspuns:

Ma tie iti pasa de ce spune lumea sau ce gandeste inima si eu am fost intro situatie asemanatoare si acum tipa arata super misto si multi se da pe langa ia

| MiSSyoUNow explică (pentru Nan11):

Deci ti-am spus ca imi place foarte mult de el. Si toata lumea spune ca el ma place, inclusiv cel mai bun prieten al lui. Iar el neaga ca ma place. Pe hol imi zambeste. Prietenii cand ma vad pe hol ii spun uite-o, uite-o si il imping in mine. Eu nu stiu ce sa fac! sad

| Nan11 a răspuns (pentru MiSSyoUNow):

Deci fi atenta faci u cumva rost de nr lui sau de id da nu de la el si aolo ii spui tot ce simti in cele mai frumoase cuvinte

| Refresh_Just_Refresh_Jocker_1991 a răspuns:

Daca mi s-ar intampla asa ceva nu as vrea sa uit persoana aceea.Pur si simplu nu as asculta lumea, eu sunt important nu lumea, asa ca asculta-ti inima si lasa lumea, cine iti vrea binele o sa il accepte si pe el pentru ca vor fi constienti ca te face fericita.Mult noroc!