| BoosTGaminG a întrebat:

Ma confrunt si eu cu o mica mare problema si anume sunt de cam 2 luni cu o fosta colega de clasa (ne cunoastem de 6 ani), amandoi suntem la inceput ca sa zic asa. Deocamdata ea nu doreste sa trecem la sex. Nu e de acord sa stam amandoi complet dezbracati deoarece ii e frica de o posibila sarcina nedorita. Totul decurge complet normal si totusi, cand ea vrea sa imi faca sex oral, imediat cum imi da pantalonii jos, pierd complet erectia. Banuiesc ca am un fel de "anxietate" de a fi dezbracat in fata ei, probabil si din cauza ca nu a fost de la inceput de acord cu ideea asta sau probabil din cauza ca ne cunoastem de atata timp si abia acum am trecut la pasul urmator. Are cineva idee ce as putea face?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca sexul oral ti se pare dezgustator si in mintea ta ti se blocheaza acesti receptori si bineinteles, erectia.
Ramaneti cum sunteti, fara sex de nici un fel, pana va casatoriti si puteti avea sex normal, ca sa nu mai ai asemenea blocaje.

| Alecsandru322 a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce sa fie dezgustător? Ție asa ți se pare?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alecsandru322):

Nu discutam aici de mine!

Raspunsul este dat strict persoanei care a pus intrebarea, strict in situatia in care este el.

| Alecsandru322 a răspuns (pentru Violleta2022):

A fost o simpla curiozitate. Îmi place ca aici putem vorbi orice și deschis. Eu când îmi dau cu părerea incerc sa vb din propria experienta.

| BoosTGaminG explică (pentru Violleta2022):

Din contra, mi se pare o senzatie complet unica si chiar imi doresc sa ducem pana la final actul respectiv

| BoosTGaminG explică (pentru Violleta2022):

Aseara spre exemplu, dupa o ora de preludiu, cand intr-un final a pus degetele pe gatul, pieptul si apoi a ajuns jos, am simtit cum pierd usor usor, iar la maxim 1 minut dupa ce mi-am dat jos pantalonii, deja am pierdut o complet. A fost a 3 a oara si deja ma simt ca ultimul om. Ea a observat ca ma emotionasem foarte tare, si pulsul era foarte ridicat si intr-un final am facut o sa inteleaga ca ea nu face nimic gresit. totusi… simt ca o sa o pierd si o sa ma simt ca ultimul om, pentru ca totul merge perfect. mai putin treaba asta… sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru BoosTGaminG):

Atunci mai incercati, dar de data asta concomitent, unul celuilalt, in felul asta nu va vedeti fata si ochii, deci nu ai de ce sa te mai sperii, dimpotriva, vei vedea doar pasarica ei si asta te va ajuta la erectie.

| dullcat a răspuns:

Poate fi pe fond psihologic sau medical.Nu stim exact. Daca problema persista, mergi la medic.

| FindMyName a răspuns:

Nici nu trebuie sa treceți asa rapid la sex, aveți abia doua luni de relație. prietenia e altceva. Mai dați-vă timp, când se simte clar pregatita, atunci faceți sex.
Iar tu cu erecția...probabil nu te simți nici tu pregătit. Repet, dați-vă timp mai mult.

| Alecsandru322 a răspuns:

Cu răbdare și iubire s3 rezolva totul. Mai este vorba și despre experiență. Și ai dreptate și faptul ca a amânat treaba asta devine ceva asa o teamă că sa zic asa...

| Bobbi1234 a răspuns:

Ai si tu emotii. Asta trece cu timpul. Luati-o usor.