| georgemac a întrebat:

Ma cunosc cu o fata de aproape 2 ani de zile si am iesit de 5-6 ori pana acum, si a dorit uneori relatie cu mine sau asa am eu impresia dar mi s-a parut prea greu de inteles si mereu am renuntat, acum recent vorbim de aproape 2 saptamani si i am propus sa fim impreuna dar mi-a zis ca mai vedem, am dat sa o pup dar nu a vrut asa din prima, ea a avut un iubit care a ales o pe alta ( mult mai jos decat ea) si sufera dupa el imi zice sa o las singura dar totusi cand ii zic sa fim impreuna zice sa mai vorbim si vedem, dar asa mi-a facut de fiecare data am dat si de vreo 2 ori sa o pup dar nu a vrut iar acum cand i-am spus a zis ca nu stie daca e o sa vedem cand iesim, dar imi vorbeste sec si nu prea imi ofera atentie si cand ii spun ce are imi zice ca asa e ea si ca nu mai poate sa aiba incredere in baieti, credeti ca o sa mi iasa ceva cu ea din ceea ce v am spus?

11 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

"Mai vorbim si vedem" inseamna nu, invata sa traduci minciunile gogonate, las-o si cauta alta fata dispusa sa-ti acorde atentie, in momentul de fata esti doar o consolare de care se foloseste cand are nevoie.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace ca nu te vrea de prieten si nici deiubit, dupa absolut toate reactiile si comportamnetul ei.

| mihai69 a răspuns:

O să-ți iasă. Ochii... de ciudă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cu parere de rau, doar iti pierzi timpul cu ea.Incearca sa cauti in alta parte, preferabil fete care nu mai plang dupa fostul, fiindca in acest mod iti complici existenta inutil, ceea ce nu doresti deloc, crede-ma.Retrage-te elegant, spune-i ca lucrurile nu merg asa pentru tine, sa tot fii amanat si respins la infinit, pus pe locul doi.Din perspectiva mea e clar ca nu tine deloc la tine, te percepe ca un plan de rezerva.Capul sus, nu merita sa pierzi timp cu persoane care nu dau doi bani pe tine! Ai incredere ca pe viitor vei da peste fata potrivita si chiar vei rade amintindu-ti de situatia din prezent.

| ywar a răspuns:

Prinde-o intr-un moment, da-i m@m@ si las-o! Ti-ai facut damblaua cu ea. Nici ea nu stie ce vrea, dar cu siguranta vrea morcovul.

| SkandallKamataru a răspuns:

Ti-ai dat raspunsul singur... NU, nu te mai umili.
Lucreaza la fizicul tau, la aspectul tau, la stilul tau si treci mai departe.
Peste 2-3 ani cand o sa va vedeti iar o sa fie in limba dupa tine... momentan esti un nimeni pentru ea.

| FindMyName a răspuns:

Da-i pace, vrea doar o prietenie. Încearcă să îți găsești altă fată, dacă tot vrei relație.

| Xeir000medicu a răspuns:

Date pe băieți și după fa backflip după munte.

| Endben12 a răspuns:

Are pe alt băiat în afară de tine sau numai are îndere în băieți din cauza fostului ei iubit

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Endben12):

Asta cu increderea in baieti din cauza fostului e un mare bullshit laughing
Daca esti suficient de atragator si interesant pentru ea, chestiile astea ies din discutie.

| Yannisucpuladebursuc a răspuns:

Nu ai sanse varule lasa-te ca e panarama eu zic sa iti mai faci vreo 5 6 femei si sa fi ma nepasator asa iti vb din experienta