| Lulu1987 a întrebat:

Ma fratilor am inca o data aceeasi problema.imi place de o tipa si ma intalnesc zilnic cu ea si in autobuz si metrou.schimbam priviri si cam atat.nu am curajul sa intru in vorba cu ea happy mi e si teama doar sa mi se para mie ca ma priveste.prin urmare ce e de facut? sunt un tip timid happy

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

Bai frate, am agata fete in metrou, nu exista ponturi unde sa agati si unde sa nu agati, tu crezi ca eu am incercat sa agat doar odata o fata in metrou ca mi-a placut de ea?
Stai linistit ca si mie mi-a dat flit si ce acum? sa imi fie rusine? DC? ca am incercat fata de altii care stau si savureaza?
Fetelor le plac baietii tupeisti chiar unii fara nesimtire.

Sti cum esti tu, iti sugerezi sa agati o fata cum o vezi ca e frumoasa si nu sti ce sa gasesti si iti spui "lasa ca o las pe maine, maine ma dau la ea" si tot asa si dupa care iti pare rau, stai linistit ca asa am fost toti am trecut prin ce treci tu acum, numai ca tu nu progresezi, eu la inceput numai flit-uri luam si aveam numai nervi dar am tot incercat-si am incercat-si am incercat pana am capatat mai mult tupeu si mai mult tupeu si experienta. of mama.

22 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Lol Lulu1987 wtf? te stiu de acum 1 an si ceva, cam cu aceeasi intrebare vad, frate ai 24 ani, tot timid asa, pai degeaba te indrumam sa faci anumite lucruri daca tu nici macar nu le iesi in serios.

| Lulu1987 explică (pentru RyanGeorge):

Ma e vreunul dintre voi de aici care a agatat vreo fata la metrou? acum serios... uite de exemplu dimineata aveam in cap sa o agat...dar cand am vazut ce liniste e in metrou ***.mi a fost rusine.si lume multa.ma gandesc daca imi da cu flit ma mai fac si de ***.

| RyanGeorge a răspuns (pentru Lulu1987):

Singur e greu mai ales pentru tine, incearca sa mai fi cu 1-2 prieteni poate asa ai tupeu mai mult.
Hai sa iti zic ceva
Aveam 14 ani si tocmai se mutase o fata la mine in bloc si asa frumoasa era, imi placea de ea dar eu eram cel mai TIMID baiat din toata gasca, nu stiu cum a venit vorba si iar 2 colegi de ai mei incepuse sa faca pariu intre ei "facem pe o sticla de cola ca va fi prietena mea maine" si m-am bagat si eu cu ei, era seara si am zis "ce dracu stau pana maine " mi-am luat inima in dinti, asa tare imi batea inima si aveam asa multe emotii nu gaseam cuvintele cu cat ma apropiam mai mult de ea, i-am pus un zambet dala de timid si i-am propus sa fim impreuna si de atunci PAC am vazut ca merge si am incercat cu mai multe, altele cu esecuri iar altele cu victorii.
Incearca si incearca pana o sa vezi ca se poate.

| Lulu1987 explică (pentru RyanGeorge):

M-ati convins.happy vb serios.incercarea moarte n-are...revin sa va spun ce am rezolvat dupa ce m am bagat in seama cu tine.happymultumesc pentru sfaturi!

| RyanGeorge a răspuns (pentru Lulu1987):

Ok, astept sa vad ce ai facut + al cui ai luat sfatul cel mai folositor in aplicare pentru al premia cu fundita happy

| Lulu1987 explică (pentru RyanGeorge):

Inca nu m-am intalnit dar raspunsul tau mi s-a parut cel mai convingator... oricum cand o sa ma intalnesc o sa te anunt exact ce am facut happy bafta!

| RyanGeorge a răspuns (pentru Lulu1987):

Bai frate, am agata fete in metrou, nu exista ponturi unde sa agati si unde sa nu agati, tu crezi ca eu am incercat sa agat doar odata o fata in metrou ca mi-a placut de ea?
Stai linistit ca si mie mi-a dat flit si ce acum? sa imi fie rusine? DC? ca am incercat fata de altii care stau si savureaza?
Fetelor le plac baietii tupeisti chiar unii fara nesimtire.

Sti cum esti tu, iti sugerezi sa agati o fata cum o vezi ca e frumoasa si nu sti ce sa gasesti si iti spui "lasa ca o las pe maine, maine ma dau la ea" si tot asa si dupa care iti pare rau, stai linistit ca asa am fost toti am trecut prin ce treci tu acum, numai ca tu nu progresezi, eu la inceput numai flit-uri luam si aveam numai nervi dar am tot incercat-si am incercat-si am incercat pana am capatat mai mult tupeu si mai mult tupeu si experienta. of mama.

| harciog a răspuns:

Apropie-te de ea si tine-te cu mina de aceeasi bara de care se tine ea si-i spui ca fie ca vrea, fie ca nu, aveti un punct comun amindoi. Daca intreaba care ii explici ca bara de care va tineti.

| Lulu1987 explică:

Am revenit cu vesti, dar din pacate proaste...azi dimineata m-am urcat in metrou, cand o vad pe tipa bruneta pe peron...metroul deja plecase.Zic hai ca o sa cobor la unirii si o sa incerc acolo sa vb cu ea.Cobor la unirii, o astept sa vina cu urmatorul metrou, cand iese ii zic: "Auzi poti sa stai de vorba cu mine 2 minute?"Si ea imi zice "Nu".Si cam asta a fost.Practic nu am mai avut ce sa i zic.Prin urmare ce parere aveti?

Merci!happy

| Lulu1987 explică (pentru Lulu1987):

Murea daca ma asculta 2 min?

| ofatanormala a răspuns (pentru Lulu1987):

sad...Uf,mai Lulu, eu zic ca ai cam dat-o in bara.Parerea mea e ca a contat foarte mult si tonul vocii tale. Daca ai intrebat-o cam din topor,asa, nu stiu ce sa zic. Poate ca ea se uita la tine ca vedea ca te uiti tu la ea si poate a interpretat gresit, crezand ca esti vreun nebun ceva.Serios vorbind, chiar daca e foarte putin probabila chestia asta.Eu ti-am dat un exemplu.Eu zic sa o lasi in pace, ca ea pierde.Si ca raspuns la intrebarea ta,nu, nu murea, insa asta a fost alegerea ei.Cine stie, poate are prieten sau viitor sot.Cine stie. Oricum, multa bafta cu alte fete in continuare.happy:*

| Lulu1987 explică (pentru ofatanormala):

Cand am intrebat o am fost foarte calm...problema nu stiu.cred ca a fost ca era in multime...si eu am oprit o.in fine.ea pierde.dar o sa ma intreb ceva vreme de ce nu a vrut sa asculte macar ceea ce vroiam sa i zic.mai din moment ce ne vedem zi de zi.nu stiu ce sa zic.e cam aiurea sa credea despre mine ca sunt un nebun.acum nu te gandi ca ma uitam insistent.in fine.nici ca o sa ma mai uit vreodata la ea.si chair daca avea prieten/sot nu ii explica comportamentul fata de mine.adica pur si simplu nu.m a lasat fara cuvinte cand am auzit.straight face asta e! mergem mai departe!winking

| Lulu1987 explică (pentru ofatanormala):

Merci happy

| ofatanormala a răspuns (pentru Lulu1987):

Bineinteles,este pierderea ei.Eu m-am referit la faptul ca poate ea a interpretat gresit privirea ta,nu stiu. Oricum,ai dreptate,cel mai bine este sa nu te mai uiti la ea,si crede-ma ca si ea va ramane cu o mancarime pe creier in legatura cu ceea ce ai vrut tu sa o intrebi, chiar daca banuia, sigur.Insa,are balta pestewinking

| Lulu1987 explică (pentru ofatanormala):

Are balta peste, sper sa aiba si Bellagio-ul in seara asta laughing

| RyanGeorge a răspuns (pentru Lulu1987):

Are frate are stai linistit, e un pas inainte, ai avut acel mic curaj sa mergi la o fata sa o intrebi ceva, data viitoare numai va fi chiar asa de greu, acum in legatura de intrebare care i-ai adresat'o, cum a spus si ofatanormal, intrebarea ta a fost una sec, data viitoare numai intreba fetele "poti sta 2 minute sa vorbim" e prea..., pff straight face, cand mai incerci cu altele incearca sa pari un necunoscut in zona aceea si ii pui intrebari gen : cum pot ajunge si eu xxx, esti din zona de aici? ca nu prea cunosc zona si daca m-ai putea indruma xxx, in aglomeratie te impingi in ea ii ceri scuze si incepi sa spui si tu ceva pe acolo sa incerci o discutie cu "ea", nu stiu ce sa zic ca nu pot regiza acum tot ce se v-a intampla ca asta e si frumusetea in viata, oricand e ocazie trebuie sa profiti cat este ca mai incolo numai prinzi, imbatranim si trebuie sa stam cu nepoteii prin parc big grin

| GandesteLogic2011 a răspuns:

Timid este o conotatie a frici, Iar cei fricosi nu vor ajunge sa procreeze Lucru ce permite Mamei naturi sa selectezesamanta sanatoasa, Veste buna pentru tine esteca poti elimina frica prin a o infrunta.

| ofatanormala a răspuns:

Prietene uite ce zic eu.Lasa timiditatea acasa, ca e cel mai bine asa. Daca esti tu cel din poza, ai un avantaj.Fizicul.Eu zic sa o iei incetul cu incetul, daca esti timid.In fiecare zi stai mai aproape de ea, apoi incepe sa vorbesti cu ea, crede-ma ca o fata apreciaza asta la un baiat.Si nu uita,prima impresie conteaza.Fa-i o impresie buna,glumeste cu ea,nu stiu, fii spontan. Fetele adora baietii spontani, care le fac sa rada.Crede-ma.

| Lulu1987 explică (pentru ofatanormala):

O sa las timiditatea acasa de data asta.vad eu ce i zic...da.eu sunt cel din poza.nu stiu daca fizicul mai e un avantaj in ziua de azi.cred ca un bentley ar fi mai degraba.merci pentru sfat happy

| ofatanormala a răspuns (pentru Lulu1987):

Sincera sa fiu, se mai gasesc si fete care chiar apreciaza sinceritatea unui baiat si faptul ca o face sa glumeasca.Eu una sunt asa.Ai mei mi-au oferit tot ce am avut nevoie si nu mi-a placut niciodata sa fiu cu un baiat pentru bani.Am fost cu el pentru ca imi placea de el, atat tot.Si daca dai la intrebare mele,vei vede prin ce trec si eulaughing.Tu fa-ti curaj ca sa vorbesti cu ea, si cine stie, poate chiar vei avea parte de o surpriza in legatura cu voi doi.Sau poate ca nu.Numai viitorul poate decide.Multa bafta si astept sa ne anunti ce ai realizat.winking

| JustMe_4083 a răspuns:

Nu e asa de grav cum zic baietii astia pe aici prin comentarii. Saptamana trecuta asteptam pentru autobuz si un tip dragut a venit spre mine si m-a intrebat de vorba, apoi a coborat cu mine la statie si m-a condus pana la clasa desi nu era statia lui. Sincera sa fiu, prea mult tupeu a avut si prea insistent era. A sunat un pic disperat, mai ales ca mi-a cerut sa mergem la o cafea imediat dupa ora mea. Nu e bine sa fi nici prea insistent.
Daca tu crezi ca se uita la tine din cand in cand, e foarte posibil chiar sa se uite. Noi, fetele, cand ne uitam la un baiat dragut pe care nu-l cunoastem suntem foarte discrete. Probabil schimba privirea cand vede ca te uiti si tu. Zambeste-i, las-o sa se gandeasca la zambetul tau. Apoi ziua urmatoare stai langa ea daca e loc. Mai ales daca sunt si alte locuri libere si tu alegi sa stai langa ea, o sa observe imediat!
Mai departe urmeaza instructiunile astea. Sper ca e ok daca sunt in engleza http://www.ehow.com/way_5349237_say-girl-just-met.html.
Spor! :)

| RyanGeorge a răspuns (pentru JustMe_4083):

Poate nu ai inteles tu in ce'a ce am vrut sa spun tupeu "tupeu sa aiba in sine" nu tupeu de badaran si nesimtit si obsedat sa alerge dupa voi "fete", incearca odata daca vede ca nu merge sa astepte printul calare pe un tap iar cat despre faza cu statul langa ea a 2-a zi si vezi domne o sa observe.ce dracu ma, pai da ei sunt vecini si se intalnesc in fiecare zi la aceeasi ora-acelasi metrou-aceeasi locatie,.hai sa fim seriosi...ori esti prea mica si nu sti, voi fetele va dati seama repede cand un baiat ii place de voi asa ca, mai ai de trecut prin multe happy

| Mike30 a răspuns:

Incearca sa schimb cateva vorbe cu ea, cere-i nr d tel si daca ti-l da...succes!