| eualexandra321 a întrebat:

Nebunie fratilor! HEELP! Imi place de un baiat pe care nu-l cunosc dar nu stiu daca el ma place.Va dau cateva exemple:cand merge pe strada si eu il vad dar si el ma vede merge asa parca ma priveste cu coada ochiului,cateodata se izoleaza de prieteni si sta mai in spate,cand urcam pe scari amandoi si el e mai sus se uita la mine, sau in autobuz cand stau cu prietena mea si ne uitam intr-o revista el se uita la mine iar cand ma uit la el se uita in alta parte.Semnele astea sunt obisnuite sau mi se pare mie ca ma place si el? Daca ma place si e prea timid si eu sunt timida si nu ne putem imprieteni din aceasta cauza cumm as putea sa intru in vorba cu el? P.S:prietena mea il cunoaste

Răspuns Câştigător
| jj95 a răspuns:

Salutare, in aceiasi situatie sunt si eu cu o fatalaughing crede-ma te place doar ca unul dintre voi trebuie sa faca primul pas, incearca tu pentru ca de la el nu prea cred ca ai sa il vezi facut, e mai aiurea ca un baiat sa fie timid nu stie ce sa zica deaceia te sfatuesc sa faci primul paswinking. multa bafta.

| eualexandra321 explică (pentru jj95):

Da nu am curaj sa-l intreb ceva sau sa-l salut.Mor acolo! Daca tot esti baiat, cum ti-ar atrage o fata atentia?

| jj95 a răspuns (pentru eualexandra321):

Pai sincer sa fiu o fata mi-ar atrage atentia incercand sa vorbeasca cu mine no conteaza prin ce intermediu, poate fi: telefon internet sau alte chestii. Daca nu ai numarul lui de telefon incearca sa faci rost de elwinking.

5 răspunsuri:
| PoUfOuLeTe a răspuns:

Vara asta mi s-a intamplat si miela fel laughing ne uitam unul la altu pe strada si zambeam, ba chiar s-a si oprit sa ma intrebe cum ma cheama.
Eu zic ca te place, iar daca prietena ta il cunoaste, spune-i sa iti faca cunostiinta cu el.

| eualexandra321 explică (pentru PoUfOuLeTe):

Da a zis ca-mi face dar la momentul potrivit, da nu stiu care e ala! Mai are o prietena careia ii place de el si eu cred ca sa nu o raneasca pe ea nu vrea sa-mi faca cunostinta!laughing

| PoUfOuLeTe a răspuns (pentru eualexandra321):

Atunci cauta-i facebook-ul i-ai id—ul bagi scuza schimb de liste si in felul asta vb cu el.