| Anonim_7683 a întrebat:

Ma intrebuintez in ajutorul vostru...Intrebarea suna astfel : Iubesc o fata si ea tot mi-a spus si nu o data ca are sentimente fata de mine, dar ea nu crede ca eu o iubesc pe ea! Cum as putea sa o conving ca o iubesc?

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui ca o iubesti, trebuie sa ii arati.
Aratai ca o iubesti prin faptele tale, prin cum ii vb si ii esti alaturi atuncea cand are o problema.

4 răspunsuri:
| Sperman a răspuns:

Invit-o in oras, spune-i ceea ce simti cu adevarat. Spune-i sa-ti dea sansa sa-i arati ceea ce simti pentru ea. Iesiti la un suc, la un film, mergeti undeva unde va face placere. Dui niste flori, fii romantic, tandru, bland etc...

Bafta!

| Comoaracasei a răspuns:

Salut,
Eu zic sa incepi prin a-i trimite un buchet de flori cu un biletel prin care ii marturisesti profunda ta admiratie fata de persoana ei si o invinti la o intalnire.
Fetele se topesc upa comportamentul de gentilom; idee e sa o porti pe palme si ea sa simta asta.
Bafta!

| Lilith_3157 a răspuns:

Nu poti sa-i spui ceva si sa o convingi cu acel spus. Increderea vine cu timpul cand vede ca esti mereu aproape de ea. Pe de alta parte e posibil sa-i faca placere sa se joace cu tine sau doar ii place fatul ca-i spui si de asta sa-ti tot ceara confirmari.

| Pisi_3377 a răspuns:

Buna! Ar fii cazul sa treci la fapte si sa faci cateva gesturi dragute pentru ea! Ai grija sa nu adoarma fara sa ii spui noapte buna si nu mai insista una si buna ca o iubesti! Incearca sa o convingi prin mici atentii!