| anonim_4396 a întrebat:

Ma iubeste? El asa zice, dar...de la prietenii comuni, am auzit numai lucruri rele gen : umbla cu mai multe, e afemeiat, etc. El mi-a jurat ca nu o sa ma dezamageasca si ca ma iubeste, si numai cu mine vorbeste. Sa il cred?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În jurăminte nu te încrede.Da,e frumos momentul în care persoana iubită îţi jură fidelitate etc,dar nu toate persoanele ţin mult la jurăminte.
Ascultă ce spun ceilalţi, dar nu îi crede.
Nu-ţi imagina o grămadă te chestii şi nu-ţi schimba părerea despre el.
Aşteaptă, vorbeşte cu el serios, spune că multe persoane îţi spun că umblă cu multe, dar tu nu le-ai dat crezare.
Află adevărul de la el şi nu te măcina!

Succes şi o zi frumoasă

| Primavarus_Valentina-mihaela_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate au si ei dreptate, cerelee sa-ti dovedeasca.

9 răspunsuri:
| Abracadabraash a răspuns:

Multumesc tuturor :*

| bObby123 a răspuns:

Daca am aflat ceva in cei 4 ani de relatie pe care ii am la momentu actual...
E sa nu te iei dupa gura lumii!

| neutrino a răspuns:

Nu.

| dragos9234 a răspuns:

Nu trebuie sa asculti ce iti vor spune ceilalti.
De iubit nu prea su poate pune problema daca va cunoaste de maxim 5-6 luni. Iubirea adevarata apare dupa cativa ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand il intalnesti spune-i asa :
Bă lasă figurile si spune-mi ce ai de gand cu mine, va dura relatia noastra sau sunt, ca si celelalte, doar o pasare calatoare? daca vezi ca nu inceteaza cu juramintele ca te iubeste si ca este mort dupa tine inseamna ca te minte

| Soowhaat01 a răspuns:

Multi oameni zic asa pentru ca poate sunt extremi de gelosi pe voi 2.

Eu zic sa nu crezi ceea ce spune toata lumea. Uneori si ei au dreptate, dar eu zic sa le spui sa iti dovedeasca ca acest fapt este adevarat.

Bafta!

| dovleac a răspuns:

Eu cred ca spune adevarul baiatul

| LoveUrsuletz a răspuns:

Gura lumii spune multe si e mai bine sa nu asculti de ea! Daca il iubesti il crezi pe elhappySi sa stii ca nici un baiat nu e un sfant!