| anonim_4396 a întrebat:

Ma parasit prietenul pentru ca suntem de 3 ani impreuna si nu am facut sex am 17 jumate si nu stiu de ce dar nu ma tenteaza deloc sa fac sex ii ceva normal? chiar daca sunt atrasa de baieti... oare ar trebui sa caut pe alt cineva daca ma iubea mai astepta nu?

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

3 ani?
Adică el a avut grijă de tine de la 14 ani, te-a "crescut".
Sunt ferm convins că te-a învăţat o grămadă de chestii şi tu îl refuzi?
Eu personal îţi ardeam şi una!
Sănătate.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

3 ani e un timp indelungat.
Eu, daca as fi baiat si as iubi n-as astepta mai mult de 1 jumate, sincer!
Cand iubesti pe cineva il vrei si fizic si 3 ani s-a abtinut saracul eroic.
Te iubea dar tu nu i-ai dat nicio sansa! Macar de o faceati cand implineai 18!
Eu zic ca problema e la tine ca nu l-ai iubit, clar!
In 3 ani de zile 99% din fete renunta la feciorie din dragoste si asta nu inseamna ca sunt parasute! Desigur, depinde si ce varste au si daca relatiile sunt unele foarte serioase!

| Bacemi a răspuns:

Se poate sa te fi asteptat cu adevarat acesti 3 ani si sa nu te fi inselat. Exista insa si varianta in care a stat cu tine pur si simplu pentru ca erai diferita fata de altele, altele care insa poate i-au oferit sex in acesti 3 ani. Se poate sa te fi inselat. Vorbeste cu el si cere-i sa fie sincer. Oricum v-ati despartit. Macar spune-i sa fie sincer si sa iti spuna ce simte pentru tine si de ce ati fost impreuna 3 ani. Eu cred ca ai putea sa il convingi sa mai astepte un pic dar asta depinde de multe lucruri. E destul de greu de crezut ca un baiat poate astepta atat. Ii dau dreptate celui care vorbea ca in 3 ani majoritatea din iubire se daruiesc. Avand in vedere insa si varsta in cazul tau e o situatie mai speciala. Vorbeste cu baiatul, spune-i ca il iubesti si ca tu chiar ai vrea ca el sa fie primul dar ca inca nu e timpul. Spune-i ca vrei sa fie ceva frumos si nu vrei sa o faci din obligatie. Spune-i ca ti-e teama si de unele boli. Daca te iubeste vei vedea ca totul va fi bine.

| nicol20 a răspuns:

Poate nu te iubeste indeajuns o persoana care te merita cu adevarat si te iubeste te va astepta cat timp ai tu nevoie pentru a fi pregataita pentru acest pas important.Nu este nimic in neregula cu tine poate nu esti pregatita.Bafta

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Poate nu il iubesti asa de mult incat sa ii te daruiesti pentru ca dupa, 3 ani de relatie e cam ciudat sa nu vrei acest lucru cu persoana iubita.Nu spun ca tu esti de vina ca nu vrei doar ca poate ce simti pentru el nu e iubire adevarata.

| Sara2 a răspuns:

Eu cred ca te iubea dar fa in felu urmator ca sa te asiguri daca te iubeste sau nu : spune-i sa te astepte pana la 18 ani, daca accepta e ok, daca nu ...lasati-o cum a cazut (nu neaparat sa si pui in practica, ci ca chestie sa vezi ce zice el )

| Sara2 a răspuns:

App faca crezi ca vei gasi altul care sa te astepte 3 ani sau mai mult te inseli amarnic, daca esti virgina te asteapta cel mult 1 an in 97% din cazuri

| Smarandica a răspuns:

WTF! Ce naiba daca te iubea cu adevarat normal ca te aStepta!
si tu, kongeriket esti un mare ratat daca gandesti asa happyscuza-ti expresia dar nu ma pot abtine straight face Ce naiba. daca tu nu esti pregatita. Care-i faza? foloseasca-se de mana stanga/dreapta straight face
Si stai linistita ca problema nu e la tine!
Daca nu te-a stiut aprecia, sa-si caute alta, da dupa aia sa nu se mia intoarca la tine ca nu te castiga el pe tine la loz in plic!
Eu am avut noroc, m-a binecuvantat D-zeu cu un baiat, care ii in stare sa ma astepte oricat! ASta inseamna sa iubesti pe cinevathinking Oricum eu iti doresc sa ai parte de un baiat care sa te respecte si sa-ti fie fidel>big grin

| georgesur a răspuns:

Normal ca daca te iubea mai astepta.Multi baieti forteaza nota pentru ca afla de la alti amici ca asa trebuie sa procedeze ca sa-si dovedeasca barbatia.Culmea este ca si multe fete apreciaza "hotarirea" acestor baieti. Sigur este ca orice fata trebuie sa faca pasul atunci cind chiar vrea, simte, isi doreste acest lucru; altfel exista pericolul ca sa fie marcata de faptul ca a facut-o nepregatita (mai ales cind o face cu un partener fara experienta).

| demon a răspuns:

Eu nu cred ca te-a inselat

| doc a răspuns:

Voi nu stiti ce vorbiti

Baiatul a asteptat 3 ani totusi, mai gasesti si alt semn ca tine la ea dupa acesti 3 ani de abstinenta?, dar oricum nu asta e problema... ideea e ca tu nu tii la el asa cum tine el la tine.

Nu-ti spun sa accepti sa faci sex cu el chiar daca te iubeste sau nu, tu o sa stii cand o sa fii pregatita sa faci asta... din contra chiar ma bucur ca nu esti tentata sa faci asta la varsta ta... o sa vina momentul potrivit in locul potrivit cu persoana potrivita, nu ai de ce sa te simti vinovata cu nimic.

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Pai nu te iubea cu adevarat daca n-a putut astepta, deci daca te-ar fi iubit sincer nu ti-ar fi pus conditii d genu' asta

| v1ntyla a răspuns:

Just do it!

| eu's a răspuns:

Da daca te iubeste cu adevarat si a rabdat pana acum m-ai poate astepta inca un an daca el vrea...depinde si ce varsta are el acum... ce pot eu sa te sfatuiesc eu e sa il lasi un pic sa se gandeasca ce vrea si o sa vina el inapoi la tine, cand tu intrebi ca daca ar trebui sa cauti pe altcineva, pai nici o data nu sti cum o sa fie si poate acel baiat nou afland ca tu esti virgina numa asta o sa vrea(trebuie sa ai mare grija) pentru ca multi baieti numa la asta se gandesc, pentru tine trebuie sa fie cea mai frumoasa experienta din viata ta, cu absolut nici un regret, asa trebuie sa te gandesti
, ai mare grija de tine si de viata ta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu vrei sa faci sex... poti sa-i faci un bot...sa mai tragi de timp