| SimplePlanFanKarina23 a întrebat:

Prietenul meu m-a parasit acum 2 spt fara nici-o explicatie. Ieri am stat de vorba cu o colega de clasa care il cunoaste de foarte mult timp si se inteleg bine (ea ne-a ajutat sa fim impreuna) si am aflat ca baiatul mi-a dat papucii deoarece "am lasat prea mult de la mine" adica? am fost prea buna sau ce? chiar nu-mi dau seama de ce a zis asa ceva, nici nu stiu ce sa fac, oare sa-l caut si sa-i cer vreo explicatie? inca tin foarte mult la el...

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu mi se pare ca e un motiv intemeiat, deci nu cred ca ar fi asta, sau poate o fi cine stie... daca ai lasat de la tine inseamna ca nu ai luat deloc atitudine si poate esti mai moale din fire si l-ai lasa mai liber sau poate el vrea sa fie mai tinut din scurt de fete dar daca chiar ii pasa de tine si tinea la tine nu cred ca te lasa pentru asta;
nu stiu daca are rost sa ii ceri explicatii acum ca a trecut 2 saptamana, dar decizia iti apartine; nu cred ca te merita si mai bine ar fi sa il uiti ca e urat din partea lui sa nu iti dea nicio explicatie, macar atat meritai, sincer.Nu cred ca are rost sa il cauti daca cumva simte ceva pentru tine, te va cauta el pana la urma, pe viitor impune-te mai mult si nu mai lasa de la tine asa mult ca esti luata de fraiera daca esti prea buna asta se intampla mereu, cel bun care lasa de la el si iarta e luat de prost, iar celalalt face ce ii taie capu, mai bine uita-l pe acest tip ca nu merita sa mai vb deloc cu el si explicatiile sunt inutile, daca el nu ti-a spus pana acum, e un mare nesimtit.

| hândel a răspuns:

Unui băiat nu trebuie să i te oferi total, că se plictiseşte de tine dacă simte că nu mai e nimic captivant în relaţia voastră. Trebuie să fii puţin enigmatică, să ai o minte deschisă la nou, să ai un caracter ceva mai imprevizibil, căci pe mine unul cel puţin mă plictisesc caracterele simple, uşor de citit. Gândeşte-te că unui film ce-i lipseşte drama, acţiunea, suspansul, intriga... va fi un film previzibil, al cărui final ai să-l prevezi de la-nceput. Relaţia voastră nu mai are bază. Mai bine aştepţi până când altă iubire va dospi-n inimioara ta.

| emilia21 a răspuns:

Buna daca el te-a parasit fara nici o explicatie, cred ca pur si simplu nu tine la tine! Eu nu cred ca la deranjat faptul ca ai fost prea buna. Eu zic ca va trebui sa te intalnesti cu el, si sa-i ceri o explicatie, sa vezi ce zice! Pana la urma meriti aceasta explicatie! bafta

| Andreia1 a răspuns:

Daca ai lasat de la tine e un lucru bunthinking nu cred ca asta e explicatia poate a pacalito si pe pr tathinking din moment ce va'ti despartit nu-l mai cauta:d. lasa'l pe el sa te caute daca o sa'i para rau de alegerea facuta daca nu, baieti mai sunt si stai linistita ai toata viata inainte.incearca sa'l uiti.:d. bafta

| vere a răspuns:

.thinking, mai bine vorbeste cu baiatu, cica ai lasat prea mult de la tine, sa fim seriosi, toti barbatii ne dorim asta laughing, cred ca e doar o scuza, si el vroia sa renunte la tinesad, sau poate. i`ai oferit prea multe clipe de " romantism " si mnoh. oricum, cred ca ceea ce a zis, e vrajeala, sa scape cumva de tine(asta daca nu ai umblat cu el de mult timp).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A lasa de la tine inseamna a nu te impune in relatie. Probabil s-a plictisit sa decida el tot iar tu sa-l aprobi la orice. Ia atitudine!
Nu te duce direct la el sa-i zici ca-ti pare rau, da-i asta de inteles. Cu ocazia asta, vezi si daca tine macar putin la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si in 2 saptamani chiar nu ai fost curioasa sa afli de ce te-a parasit?
De ce nu l-ai cautat sa ii ceri explicatie?
Ar fi bine daca ai afla motivl, desi nu stiu cu ce te-ar mai putea ajuta acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara nici o explicatie? eu cred ca s0a saturat de tine probabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este decizia ta
eu am un iubit care ma iubeste foarte mult
ne-am despartit adica el
si singur a venit la mine si mia cerut sal iert
acum sunt casatorita ca el
sis gravida
am 22 ani

| dianadydy_8592 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator aveam un prieten la care tineam foarte mult dar el a pus una din prietenele mese sa imi spuna ca s-a terminat si cand l-am intrabt dc a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine dar prietena mea stie motivul si nu vrea sa mi-l zica dar una din prietenele mele cele mai bune a spus ca daca il vreau inapoi sa ramanem prieteni si sa incerc sa il cuceres dar bafta