| GeorgianaDragus a întrebat:

Deci

Am un prieten si ne iubim mult

Dar m-am sarurat de familia mea nu ma lasa sa ma vad cu baieti, mai ales mama.Astazi am fost cu prietenu meu in parca si era bunicu ca o astepta pe bunica de la spital, si la scoala a venit mama la mine sa-mi spuna ca ce caut eu cu baieti in parca pentru ca normal ca bunicul i-a dat raportul si mi-a zis mama : " cand teo vz o innebunit" dar el cand nea vazut na zis nimic sa nu faca scandal.Ma tot innebunesc sa invat bine sa stau cu burta pe carte baietii nul la varsta asta [am 14 ani] dar eu invat bine am media 10, 00 De ce se mai consuma oare.

Nu stiu ce sa mai fac

n-am putina libertate.de vorbit nu se poate vorbi am incercat in mi si mi de moduri sa-i explic dar NU...cu ea NU AM CE DISCUTA! acum de cand m-a prins cu prietenul meu m-am indepartat de ea, asa m-am decis sa ma schimb...asta seara nu i-am mai povestit nimic din ce am facut la scl, m-am purtat altfel, am facut curatenie ceea ce nu faceam de obicei.Si apoi m-am pus la calculator, adica acum!

Nu mai stiu ce sa fac, vreau doar sa nu ma mai bage atata in seama sa nu ma mai dadaceasca, saaa fiee nu stiu altfel sa numi acorde atata atentie, sa mai fiu libera

M-am saturat

is ff supy

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Ea il vede pe prietenul tau ca pe un baiat care ti-ar putea face rau.
La inceput daca ai 14 ani si ii zici mamei tale ca vorbesti cu un baiat nu prea ia in serios, si asa iti da tie impresia ca te lasa.Cand lucrurile evolueaza devine imediat sucita si azi zice ceva maine altceva in legatura cu el.
Esti un copil bun, si nu vrea sa ``te strici``, ii e frica sa nu te apropii atat de tare de un baiat incat sa fi dispusa sa faci mult mai multe lucruri decat iti permite varsta pentru el.
Se gandeste si la lume...ca vai Doamne ``ce-o sa zica tanti x?``

Mama mea e genul cu care poti discuta.Ma lasa sa ii vorbesc,dar nu mereu ajungem la un numitor comun, dar ti-as sugera sa incerci sa i-l prezinti pe prietenul tau, poate o sa aiba mai multa incredere.Asa daca descopera ca vrei sa il ascunzi oarecum de ea se gandeste la cine stie ce.
Si cu faza cu facutul pe dos...mai mult strici.Nu te razbuna pe ea printr-un comportament diferit negativ, nu reusesti nimic.
Intr-o familie civlizata, se discuta. Daca nu merge mai raman lucrurile facute pe ascuns si cu atentie.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ea desi nu il cunoaste are impresia ca este un pericol pentru tine. Te considera inca mica si naiva ca sa umblii cu baieti, deci incearca doar sa te protejeze. Sfatul meu ar fi ca sa ii vorbesti desore iubitul tau, sa il convingi ca e un baiat super, un baiat model. Iar odata, invita-l pe la tine si prezinta-l parintilor tai. De fata cu el nu au ce scandal sa-ti faca. Ai grija sa-l "instruiesti" bine inainte sa vina la tine. [de exemplu sa zicem ca parintii tai iubesc o echipa de fotball, sa zica si el chiar daca nu e asa ca e un super fan al acelei echipe] Sau orice altceva care stii ca-i pasioneaza pe unul din parintii sau chiar pe amandoi. Daca il vor simpatiza, atunci sunt sigura ca te vor lasa sa umblii cu el. Deci chestia e doar sa ii faci anumite precizari a ceea ce le place si le displace.
O zi buna! kiss

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Probabil ca nu poate fi cine-stie ce de folos, dar incearca sa-i explici ca asa inveti sa cunosti si tu mai bine baietii, ca atunci cand cresti mare sa nu incerce toti sa te vrajeasca, sa te traga pe sfoara etc big grin.