| megga a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu o problema?: O fata de al mine din clasa se comporta cu mine ca si cum i-ar place de mine. Adica se comporta diferit si vorbeste mai mult cu mine decat cu oricare alt baiat, dar am intrebat-o daca ma place si a zis NU! Ea i-a spus si prietenei sale ca o plac iar cand am intrebat-o pe prietena ei a zis ca zambea in tim ce ii zicea! Voi ce credeti?! Fundaa!

3 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

E posibil sa fi gasit in tine un prieten bun si ea sa creada ca tine, ca o placi si sa se simta bine stiind ca e placuta de cineva sau a doua varianta ( care cred ca e si cea corecta), sa te placa sau sa isi doreasca sa fie cu tine si sa-i fie rusine sa iti spuna, sau frica pentru a nu o refuza. Daca o placi apropiete de ea, sau spune-i-o, iar daca nu o placi, nu-i da nici o speranta prin gesturi sau atitudini.

| megga explică (pentru KaRa23S):

Pai eu o plac mult mult mult si...(zic eu ) sunt un baiat de treaba ...nu inteleg de ce i-ar fi rusine (oricum nu as refuza-o)!

| Nelllyysss a răspuns:

Cred ca te place, dar ii este frica sa isi arate sentimentele si prefera sa se consoleze, expunandu-si sentimentele in fata colegei ei. Funda?