| Deepk a întrebat:

Mă puteți ajuta vă rog! Ieri seara am avut relații sexuale cu iubitul meu. Și treaba nu a ajuns până la final adică la "Ejaculare" cum trebuie să fie deobicei..am folosit prezervativ, dar nu știu din ce motiv el s-a rupt în acel timp. Deci pot rămâne însărcinată sau nu? Mă îngrijorez foarte mult.(Ciclu mi s-a terminat 2 zile în urmă)

Răspuns Câştigător
| Anonim2136493 a răspuns:

Având în vedere că ești în perioada infertilă și el nu a ejaculat, NU poti ramane insarcinata. Sanatate!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca el nu a ejaculat nu ramîi insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca NU ai oferit toate informatiile legate de caracteristicile ciclului tau menstrual intr-o astfel de situatie in cel mai bun caz se pot formula doar presupuneri si pareri subiective, care pot fi la fel de bine atat corecte cat si incorecte. Teoretic cea de a 2-a zi de ''dupa'' ce s-a terminat menstruatia, care poate sa tina 2-3 zile dar si 7-8 zile, rezulta ca poate fi atat in perioada infertila cat si in cea fertila a unui ciclu menstrual cu durata scurta de 21, 22, 23 de zile. Fiindca ai afirmat ca : ''... nu a ajuns până la final adică la "Ejaculare" cum trebuie să fie de obicei.'' se poate aprecia ca posibilitatea de a se forma sarcina este exclusa practic in totalitate. Multa sanatate!