| didiDia a întrebat:

Ma simt atrasa de unul dintre studentii mei. E cu 6-7 ani mai tanar ca mine. Ce pot face ca sa nu mai simt atractia asta?
Va rog sa va abtineti de la mistouri sau comentarii rautacioase.

Multumesc.

10 răspunsuri:
| Eufourikul a răspuns:

Consider ca poti fii atras/a ca si student/a de o/un profesor/a, si mie mi s-a intamplat, probabil e doar o atractie fizica...Acum depinde de fiecare daca doreste sa raspunda acestei aventuri sau nu happy

| didiDia explică (pentru Eufourikul):

Eu sunt profesoara, el e studentul.

| Eufourikul a răspuns (pentru didiDia):

Eu generalizam, problema e ca si mie mi s-a intamplat ca o profesoara care nu era profesoara mea imi facea oarecum ochi dulci dar nu puteam raspunde cu aceeasi moneda pentru ca nu eram sigur daca nu glumeste sau forteaza nota cu mine...Eu unul nu as fii pierdut aceasta experienta!

| Alcyon a răspuns:

Pai incearca sa-ti gasesti pe cineva de varsta ta. Gandeste-te la diferenta de varsta si de statut. Ce poate sa-ti ofere un pustan de 20 de ani? N-are cariera, n-are casa si in mod sigur, la prima ocazie, te-ar lasa cu ochii in soare, ca sa se cupleze cu o fata tanara. Tu pentru el, n-ai fi decat o treapta de lansare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce s-a intamplat cu cel pe care il iubeai in taina?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai daca spui ce spui.Incearca sa eviti sa te mai gandesti la el si sa il vezi cat mai rar cu putinta, pentru inceput.Nu este ceva iesit din comun dar problema poate devenii foarte periculoasa.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestiile astea sunt foarte des intalnite, crezi ca esti singura profa atrasa de un student? ceea ce poti face e sa te cuplezi cu cineva de care sa iti placa, nu doar asa de faţadă si in mod sigur se vor rezolva toate.

| a3e6u9 a răspuns:

E normal să te simți atrasă de un ciumpalac oarecare. Eu mă simt atras de o grămadă de pițipoance, asta nu înseamnă că trebuie să le călăresc pe toate, poate fi ceva platonic, privești dar nu atingi.

Nu ai ce să faci, trebuie să accepți atracția asta, ce e atât de greu? Dacă vrei neapărat să-l călărești, sfatul meu e să aștepți până nu mai e student de-al tău, altfel e posibil să dai de belele și nu cred că vrei asta.

Succesuri! happy

| schmoll a răspuns:

Atractia e diferita de sentiment,nu te mai gandi la el,vei reusi chiar daca la inceput creierul va actiona in reciproca, tu conduci creieru nu el pe tine, nu lasa sa iti afecteze profesia, concentreazate pe alte lucrurihappyo sa fie bine, vei reusii

| JohnnyHelpsYou a răspuns:

Uite, incearca sa nu te mai gandesti la el si sa il tratezi ca pe oricare stundent, gaseste-ti un baiat de varsta ta si o sa il uiti, insa inceraca data viitoare sa nu te mai indragostesti de proprii studenti happy