| BlancaFantasma a întrebat:

Ma simt singura! mai e cineva pe aici care se simte ca mine? toate prietenele mele au prieten si nu mai au timp de nimicoh go on. incepe scoala in curand si eu cu o alta colega suntem singurele fara prietensad e nasol, ca inainte sa luam vacanta colegele cu care ma inteleg bine, in fiecare pauza povesteau numai de prietenii lor cum i`au cunocut etc.si ma simteam in plus langa ele.plus ca se gasea una mai smecheara care sa me intrebe de ce nu am pe nimeni.pai de unde sa stiu eu? ma deprim cand vad atatea cupluri pe strada, si imi aduc aminte de fostul prieten mereusad el nici nu stie cum ma mai cheamachatterbox plus ca imi place de un coleg care iar nu vrea sa auda de mine.sunt o simpla colega pentru elsad asta a fost de departe cea mai plictisitoare vacanta pentru mine, am fost mai singura ca niciodata.in caz ca conteaza am 18 anibig grin

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu ai prieten dar arata-le ca ai altcevahappy ca sti sa te distrezi ca esti buna l ceva.tu si colega ta distrativa bucurativa de varsta asta. poate o sa iti gasesti acum cand incep sc iesi cu pr tale si pr lor ca mai vin si eu cu pr si asa cunostihappy

| JohnnyBi a răspuns:

Daca esti din bucuresti/ploiesti lasa msg laughing

| MamaOmida69 a răspuns:

Si eu ma simt la felwinking

| Marya6329 a răspuns:

Don't worry be happy...nu-ti face griji daca nu ai un prieten, probabil ca nu ai gasit baiatul perfect...viata nu depinde numai de baieti, plus ca ei de obicei sun mitocani si nesimtiti, asa ca de ce sa suferi pentru un baiat cand poti sa te distrezi de una singura

| RapperuL_7603 a răspuns:

Incearca sa te impaci cu fostul tau prieten, gandeste`te bine la toti prieteni tai [nu iubitii ] si incearca sa alegi unul. o sa vezi ca oamenii se schimba daca ''sunt fericiti''

| Randy18 a răspuns:

Nu esti singur si eu am aproape 18 ani si nu am avut prietena pana acum.Dar ce sa fac daca nu am noroc, am incercat cu fete la scoala sau pe mess(tot din acelasi oras) dar nu am reusit.Asta e viata poate o sa gasesti tu pe cineva pana la urma.

| ella_7448 a răspuns:

Ar trebui sa te intrebi daca nu te simti bine atunci cand te compari cu altii/altele sau starea ta de disconfort este autonoma. Starea de fericire sau nefericire este data de raportul nostru cu ceilalti. Important nu este sa ai un prieten, desi, crede-ma, inteleg cum te simti, important este sa fii multumita. Daca te plictisesti, de ce nu-ti gasesti o ocupatie? Alta decat internetul, as sugera eu, sa iesi in lumea reala si sa te socializezi. Asa vei mari si sansele de a cunoaste pe cineva.

| jellyg a răspuns:

Sa zicem ca sunt cam in aceeasi situatie, ma refer la prieten.Este destul de greu pentru noi, ca fete sa vedem atatea cupluri fericite si diferite statusuri pe messenger sau X este intr'o relatie cu Y pe facebook.Cam toate fetele sunt pretentioase cand e vorba de baieti.Te gandesti mereu ce vor zice prietenele tale cand te vor vedea cu el (E prea urat pentru ea/Ea e prea urata pentru el) si aceste chestii te vor face sa te simti aiurea(proprie experienta, pentru mine conteaza foarte mult parerea celorlalti din pacate). Poate mai intai ar trebui sa rogi o prietena mai buna care are prieten sa mai aduca un baiat si vezi poate iese ceva.
Iti urez mult succes si sper ca macar tu sa ai parte de un prieten.