| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt un ratat...

De unde sa incep...

In ultima perioada imi vin in minte numai imagini cu femei luate din diverse filme, fara sa vreau...
Nu am nicio prietena, ma simt un ratat slab pe langa altii care sunt populari, cunoscuti, care au prietene care arata foarte bine, numai eu nu am parte de nimic.
Au trecut sarbatori unde fiecare persoana avea o prietena cu care sa petreaca sarbatorile, sa o sarute.
Hormonii mei ma fac sa vreau sa fac sex cu fiecare fata care o vad, iar de masturbat nu pot pentru. ca ma simt atat de ratat incat nu-mi vine sa mai fac nimic si sa ma trantesc in pat, unde ma tot jignesc, unde imi aduc aminte fiecare lucru penibil care l-am facut si de cate ori am fost facut de rusine.
Simt de parca nu as mai avea de ce sa traiesc si mi se pare stupid sa simt asta doar pentru. ca nu am o prietena.
Sincer, eu sunt glumet, respectuos, dur cand trebuie, romantic (deoarece imi tot spun in minte ce as face, unde as face, cu cine as face, ceva).
Sa nu credeti ca doar am stat si m-am plans, nu, am tot incercat sa-mi fac o prietena, altele erau bune si imi spuneau ca sunt un baiat de treaba si merit pe cineva mai bun, alta imi spunea ca nu sunt genul ei, ca nu ma place.
Nu stiu ce sa mai spun, toti imi zic ca o sa intalnesc fata potrivita la momentul potrivit, dar pana atunci imi vine sa-mi tai gatul.
Rabdare, am avut ani intregi si chiar nu stiu unde gresesc, sunt chiar un prieten bun si mereu ajut fetele / colegele la situatii grele.

Voi ce parere aveti? Ce sa fac? Imi vine sa injur! Mi-am facut vanatai la maini pentru. ca simteam nevoia sa bat, sa dau in ceva, si tot am lovit in parchet, in perete, in sifoniere, birou. Chiar nu stiu ce sa fac, altii se considera centrul universului desii sunt niste penibili, iar eu ma consider un ratat si niciodata nu ma cred centrul universului / buricul pamantului.

Răspuns Câştigător
| Mariaa a răspuns:

Buna happy
Sunt fata si am trecut si eu prin ce treci tu.
Dar am incetat sa ma mai simt asa.
Este foarte bine ca iti ajuti colegele, prietenele. poate o sa vina si fata potrivita pentru tine, dar trebuie sa o gasesti tu.
si app...stii si tu vorba aia : uram pe cei ce ne iubesc si ii iubim pe cei ce ne urasc. fii si tu mai indiferent.
succes.
daca vrei sa mai vb...lasa.mi id pe privat happy

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Câţi ani ai? Dacă ai 15 ani(sau mai rău, mai puţin), nu lua în seamă restul răspunsului meu.
2. De ce anume te temi?
3. De ce crezi că eşti inferior doar pentru că nu ai prietenă? Ţi se pare o mare chestie?
4. Caută să eviţi să te mai autojigneşti. O să ai tot timpul să fii jignit de terţi, nu are sens să contribui şi tu la grămada cu căcat.
5. Caută să nu-ţi mai pese de un eventual eşec. Pur şi simplu încearcă cu oricare de-ţi place câtuşi de puţin. Ce-ai de pierdut?
6. Şi da, stând în casă, înjurând şi făcându-ţi procese de conştiinţă nu o să se rezolve ci dimpotrivă se va agrava.
7. Salut.
8. P.S.: Lasă-i tu pe alţii care sunt nu-ştiu-cum şi se văd nu-ştiu-cum. Dintre alţii şi tine, cel mai mult trebuie să contezi tu.

| Pho3nix a răspuns:

Daca ai pierdut increderea in tine, e grav.
Trebuie sa faci ceva s-o recuperezi pentru ca e cea mai importanta.
E si normal sa te simti un ratat daca tu te consideri un ratat. Stai linistit, o sa vina si fata pentru tine. Rabdare, si fa ceva sa-ti revii, sa-ti ridici moralul si sa capeti incredere in tine.
Si eu tot astept fata potrivita, si tot astept si astept, si vad ca nu vine. Dar asta nu inseamna ca gata, s-a terminat.
Ai rabdare si fa ceva in privinta asta.
Succeshappy!

| GuessWho_8607 a răspuns:

Salut! Nu te cunosc, nu stiu cum arati, dar oricum sunt sigur ca nu e din cauza aspectului.
Uita-te in jurul tau si spune-mi cati baieti "urati" umbla cu fete frumoase. Asta nu inseamna ca trebuie sa ai bani, daca nu esti frumos.
Totul depinde de atitudine, de incredere. Incearca sa-ti recapeti increderea in tine. Iesi cu prietenii, socializeaza! Faptul ca iti consumi nervii pe mobila, parchet, lambriu...imi cam da de banuit. Nu e ceva normal...
Daca stai inchis in casa, e cam greu sa-ti bata o fata la usa, iar tu sa iesi cu mainile pline de sange pentru ca te "auto-pedepseai".
Atunci cand iesi cu prietenii, fa si tu o gluma, baga-te in seama, nu trebuie sa dai mare importanta unei fete chiar daca iti place. Banuiesc ca nu vrei sa pari un obsedat. Iar atunci cand o fata iti spune :
1. Meriti pe cineva mai bun
2. Nu vreau sa te fac sa suferi
3. Acum nu vreau nici o relatie...
Daca auzi chestiile astea, resemneaza-te si treci mai departe! Astea sunt doar niste refuzuri clare. (elegante, ce-i drept), oricum, eu iti urez bafta!

| cristiano9 a răspuns:

Sincer man? daca u stai toata ziua in casa (pat) si iti versi nervii pe tine, numai bine te'ai baga in gasca prietenilor? imposibil cand iesi cu tovarashi afara, sau vineri seara, sambata seara intr'un club ceva la 1 pahar de caterinca sa nu ai prin preajma fete... daca ramai incontinuare la fel, intrebandu'te la infinit dc, dc, dc, o sa treaca anii peste tineoh go on
orice sfat care il primesti aici, nu te'ajuta prea mult, daca n'ai vointa, totii o sa iti spunem, sa te schimbi, etc dar daca u nu vrei?

| george89 a răspuns:

Asa am patit si eu, stii cum e, ca si eu imi ajut colegele/prietenele si tot asa patesc, imi zic ca sunt prea de treaba si merit ceva mai bun, si nu stiu, cred ca fetele nu apreciaza asta la un baiat, ele sunt atrase de aia care le ignora sau nu stiu. oricum, sunt un mister, femeile astea, pffffsad

| H4cK3r a răspuns:

Gandeste'te ca o data ai fost cel mai rapid spermatozoid din cateva milioane.

| Bulimiarexia a răspuns:

Nu trebuie sa te simti ca un ratat doar fiindca nu ai prietena, nu te mai gandi nonstop la asta, iti face mai mult rau, nu rezolvi nimic. Incearca sa nu te mai victimizezi, incearca sa vezi ce e bun in tine nu ce e rau. Chestiunea asta cu fetele nu tine de barbatie sau nu mai stiu eu ce chestii de genul, tine de sentimente. Spre exemplu :Ai sta cu o fata pe care nu o iubesti sau pur si simplu nu o suporti doar fiindca tu nu ai prietena si ceilalti au? Nu asa se face, nu trebuie sa astepti, sa te milogesti, trebuie sa ai mandria ta, inteleg ca iti este greu, nu prea cred ca te ajut cu acest raspuns dar incearca. Presupun ca ai prieteni, rude, veri, iesi cu ei si cu prietenii lor si vei vedea ca vei cunoaste persoane noi si te vei deschide in fata lor, vei putea vorbi deschis cu o fata fara ca aceasta sa se simta stanjenita ^_^ Bafta big hug

| emignon a răspuns:

Tot fete-fete,cai verzi de pe pereți? Dar de NOI când ne ocupăm? De propria viață când ne mai pasă? Planuri de viitor cu privire la carieră când ne facem?

Femeile și în special fetele sunt preocupate de oameni slabi de caracter și dispuși să le satisfacă orice capriciu. Dar ele au o imagine mentală despre modelul de bărbat pe care îl vor, și fac alegeri NUMAI în privința asta. De aceea aleg băieți bătăuși și bețivi, iar în urma acestei alegeri suferă toată viața.

Aveți idee ce conflict fac femeile în familia pe care și-au,, ales-o", de cât scandal au parte și de câtă lipsă de iubire? Și toate astea pentru că... l-au refuzat pe băiatul bun și capabil. Care acum a ajuns prin propriile forțe în structura de conducere a unei companii de succes în U.E., e mândru de acțiunile lui și beneficiază de un nivel de trai peste medie și nu se dă pe nici-o fată din lume. Are o secretară frumoasă și inteligentă la lucru, cu care iese din când în când în pauze sau la sfârșit de săptămână. Nu-i mai frumos așa?

| emignon a răspuns:

Cred că ne-ar prinde bine unora dintre noi un consult şi câteva şedinţe la un psiholog adevărat. Pentru că există şi falşi, dar n-o să intru acum în detalii.

Şi eu am 43 de ani şi încă n-am întâlnit fata potrivită decât doar prietenii pasagere.

Şi ce dacă?

Am rămas tot eu,nu m-am descalificat cu nimic.

La mine,masturbarea constitue unicile relaţii intime la care am acces acum.

Dar situaţia se poate schimba doar dacă îi dăm noi voie să se schimbă.

Trăim într-un sistem care luptă cu toată forţa împotriva celor ce străduiesc din răsputeri să facă ceva în viaţă.

Ce vom face deci? Vom înceta să credem că ne putem realiza în viaţă?

Sau trebuie să ne punem,, monedele" în mai multe,, portofele", ca să nu investim timp şi efort în ceva care nu merită, cum ar fi relaţia prematură cu o fată în loc să aprofundăm auto-cunoaşterea?

| silviu8488 a răspuns:

Ba frate,toti am trecut la un momendat prin ceva de genu si rezolvarea e simpla,nu iti mai bate capu,daca e sa pice ceva bine daca nu si mai bine, fi indiferent mai ales cu una care crezi ca te place, o sa vezi ca e mai bine asa...si app mai iesi si tu cu prietenii, tovarasi, ai sa vezi ca totu se va rezolva fara sa iti dai seama.bafta delo delo

| adiadrian57 a răspuns:

Stie ce iti spun Verbatim daca esti barbat fi tare si hotarit si ai incredere in tine in primul rind