| elyssa20 a întrebat:

Ma tot intreb de ceva timp... Oare chiar exista suflete pereche? Oare chiar exista pentru fiecare cineva care sa gandeasca, sa actioneze, exact la fel? Oare chiar avem nevoie de inca o persoana ca sa fim intregi? De fapt avem nevoie... Dar oare chiar exista? Sau nu e adevarat? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| albastrel a răspuns:

Din pacate nu cred ca exista suflete-pereche... Vad oamenii care se despart dupa zeci de ani... care la 50-60 de nai se despart... unde este dragostea eterna atunci? traiesti 30 de ani cu un barbat care il consideri ca fiind sufletul tau pereche si apoi divortezi? asta inseamna ca nu a fost niciodata cu adevarat jumatatea ta, nu?

9 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Exista oameni care se inteleg foarte bine de la inceput, altii care ajung sa se inteleaga foarte bine investind in relatie, straduindu-se fiecare. Eu ma simt iubita daca sotul meu face de dragul meu lucruri care nu-i sunt la indemana, ca de exemplu sa vina oameni la noi cand el este mai solitar.

| elyssa20 explică:

Nu nu sunt singura dydy22 suunt casatorita dar tot aud unele discutii la serviciu, atata tot big grin, si kratos sa stii ca si eu imi pretuiesc si iubesc sotul mai mult ca pe orice pe lumea asta.

| elyssa20 explică:

Bine zis albastrel...

kratos
| kratos a răspuns:

Ma tot intreb de ceva timp... Oare chiar exista suflete pereche? Oare chiar exista pentru fiecare cineva care sa gandeasca, sa actioneze, exact la fel? Oare chiar avem nevoie de inca o persoana ca sa fim intregi? De fapt avem nevoie... Dar oare chiar exista?
Raspunsul meu la toate intrebarile acelea este da si pot sa afirm ca stiu multe cupluri reusite si baieti/fete care isi pretuiesc mai mult ca orice partenerul...

| Dara a răspuns:

Da, exista, eu l-am gasit! Suntem casatoriti de 11 ani si pe zi ce trece imi dau seama ca EL, e barbatul perfect pentru mine - gandim la fel, iubim la fel, ne unesc aceleasi idealuri, ne intelegem si ne completam reciproc. Fara el ma simt stinghera pe lume, iar increderea si felul in care ne sustinem imi dovedeste ca avem nevoie unul de celalalt, ca de aer.
Ce sa spun, cred ca ma numar printre cei norocosi!

| julieta a răspuns:

Da exista si cunosc.pentru fiecare exista un suflet pereche.mai devreme sau mai tarziu fiecare si-l va gasi.kiss

| dydy22 a răspuns:

Mey nu prea exista sincer asta inseama sa fim perfecti dar nu poti gasi cea ce iti doresti tu fiecare are un defect sa inteleg ca esti singura si astepti persoana care ti-o doresti tu

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Nu cred ca suflete-pereche inseamna doi oameni care gandesc si actioneaza exact la fel, mai degraba este cel care te completeaza, care te face sa te simti intreg. Iar daca iti iubesti sotul si el te iubeste, se cheama ca ti-ai gasit perechea in viata, chiar daca nu actionati ca un singur organism. N-are sens sa te mai intrebi daca nu cumva, undeva in lume, nu exista ceva si mai bun decat ceea ce ai, nu faci decat sa-ti subminezi relatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am gasit-o. de demuuult. 20 de ani, de luna de miere. sper sa mai am vreo 80. dupa aia schimbam.