| Mihai_3714 a întrebat:

Pentru fete. Imi place de o fata care este boboc in clasa 9... iar eu sunt in a-10-a. Credeti ca este bine sa ma duc la ea direct sa sa i zic:
-Auzi imi dai si mi-e idul tau? sau ceva de genul...
Voua cum vi sar parea acest gest?

6 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Mihaita, cauta ceva mai romantic! In mod sigur vei reusi!

| smile a răspuns:

Da normal vb si cerei id ei. succes.

| andreea_9470 a răspuns:

Pai sa nu fie chiar prima faza cand vorbesti cu eabig grin

| cataaa a răspuns:

Du. te tu si fa primul pas

| alexuzha a răspuns:

Da logic. trebuie sa ai tupeu chiar daca prietenul meu spune ca daca te duci la o boboaca sa ii ceri numarul inseamna ca nu ai femei. dar mie nu mi se pare adevarat. incearca. cum se spune incercarea moarte nare

| G a răspuns:

Ho calm, nu sari asa direct pe ea ca sperii fata.
fa ceva sa intrati in vorba, faceti cunostinta, discutati una alta, si cand trebuie sa plecati zi-i ca ti-a facut placere sa o cunosti si cere-i id-ul. te sfatuiesc sa va intalniti fizic cat mai des, fii baiat curajos si vedeti-va fata in fata, nu te ascunde de ea si nu vorbiti exclusiv pe mess. in plus, poti vedea in gesturile ei daca te place, daca se simte confortabil cu tine, pe mess nu prea poti sa-ti dai seama. si sa nu dai impresia ca esti disperat dupa ea, vorbiti-va des dar nu o suna/buzzui din 5 in 5 minute.