| DeliaaaMary a întrebat:

Mai este o zi si pleaca din tara pentru 6 luni. Ne-am facut ataea planuri impreuna, acum imi este foarte frica sa nu il pierd. Imi este foarte frica de toate tentatiile din jurul meu a lui. Il iubesc foarte mult, ma simt asa pustie, de cateva nopti nu mai pot dormi. In plus peste 5 zile pleaca si mami din tara, si raman singura(nu am tata, a murit), iar eu nu am fost niciodata departe de mami mai mult de o saptamana. Raman cu bunicamea care sta la un bloc dinstnta de mine, dar nu e tocmai totul perfect intre mine si ea. O sa ma usuc de dor, cel mai mult imi este frica la el. Poate rezista o relatie de 1 an jumate la o asemenea departare? Se mai spune ca"ochii nevazuti se uita"...

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Daca sentimentele dintre voi doi sunt puternice si sunteti hotarati sa nu lasati nici un obstacol sa stea in fata fericirii voastre, da poate rezista.Gandeste-te ca pleaca din tara pentru 6 luni, pleaca cu un scop, poate ca sa munceasca si daca e asa cu siguranta o sa depuna efort si pentru tine si nu va mai avea atat de mult timp pentru alte prostii.Nu te gandi ca pleaca si e ca si cum nu s-ar mai intoarce.Gandeste pozitiv si o sa fie totul bine.Cu siguranta cred ca o sa tineti legatura si chiar daca nu veti vorbi in fiecare seara, cu siguranta va adormi cu gandul la tine. Daca mama ta pleaca din tara cu siguranta este si inspre binele tau, chiar daca ai nevoie de afectiune.Incerca sa o intelegi atat pe bunicuta cat si mentalitatile sale putin mai vechi,"zi ca ea si fa ca tine".
Si revenind la prietenul tau, nu pune raul in fata binelui, in viata mai dam si peste incercari si este important sa trecem peste ele cu capul sus.
"Ochii nebazuti se uita", in cazul in care 2 persoane rup total legatura, dar nici asa nu prea cred.
Ai grija de tine si de relatia ta si gandeste-te ca totul va fi bine.
Nu te distruge fiind cu gandul doar acolo si doar la situatii "imposibile".

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

V-a fi greu pentru tine, ochi care nu se vad se uita. Poate el sau poate tu in aceasta perioada puteti gresi cu fapta.

| DeeaMarry a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat nici macar nu exista posibilitatea sa ia in seama vreo alta fata. Acelasi lucru e valabil si in cazul tau.
Inca un lucru important: increderea. Daca nu aveti incredere unul in celalalt, mai devreme sau mai tarziu relatia se va incheia din cauza geloziei. Desigur, asta se poate intampla si daca e aproape de tine.

| Azµre a răspuns:

Îl pierzi îl pierzi, cauți altul.

| kzd a răspuns:

Daca aveti o relatie de 1 an jumatate si va iubiti, nu cred ca trebuie sa iti faci griji. Cand se va intoarce te va aprecia si mai mult pentru faptul ca nu l-ai parasit in tot acest timp.

| gazza01 a răspuns:

Te'a dezamagit intr'un fel? Te'a inselat vreodata? Crezi ca te iubeste?