| 2k18Tpu a întrebat:

Mai ești virgina dacă ți-ai băgat degetul? Menționez că nu a curs sânge.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Virgina esti pana esti penetrata de un penis

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin practicarea tehnicilor de AUTOsatisfacere fiecare individ indiferent de sexul sau, incerca sa-ti provoace atat placere cat si satisfactie. Prin mastrubarea intravaginala indiferent cu ce este practicat, exista posibilitatea ca himenul sa sufere modificari ale formei si aspectului sau, adica sa se produca fenomenul denumit DEFLORARE insa acesta stare reprezinata cu totul altceva decat ceea ce este ''intiparit'' in mintea celor mai multi agarici ageamii ca si cei care ti-au raspuns pana in prezent. big grin. Trebuie sa stii si sa intelegi si de asemenea sa constientizezi ceea ce reprezinta de fapt procesul de DEFLORARE'' a pasaricii'' dar si notiunea ori conceptul privind ce inseamna de fapt DEZVIRGINAREA femeii. Ca si concluzie finala trebuie sa stii ca procesul de AUTOdezvirginare este IMPOSIBIL sa se produca indiferent : CAT, CUM sau CU CE ti-ai masturba intravaginal ''pasarica''. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, mai esti virgina. Dezvirginarea se pierde in urma unui act sexual cu un baiat.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu vrei sa stii daca ti s-a rupt himenul sau nu. Daca nu a curs sange si nu te-a durut, nu s-a rupt. Unele fete au himenul elastic si nu se rupe la impingere. Altele au himenul ca o fustita in jurul vaginului, avand o gaura mare la mijloc si nu se rupe nimic daca bagi un deget sau chiar penisul.
Cat priveste virginitatea... problema este relativa. Fizic poate fi considerata si ruperea himenului. Dar o fata nu mai e fata din momentul primului act sexual.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pana in momentul cand iti va baga penisul da mai esti virgina.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Te poti masturba linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihic nu mai esti...o femeie virgina este aceea care nu are nici un contact sexual, ti ai pierdut virginitatea in momentul in care te a vazut goala si ti a bagat degetul.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aida-de! Am mai auzit una, de mi-a stat pisica in coada: "ai pierdut virginitatea in momentul in care te a vazut goala". Acum imi dau seama de ce o fata mi-a zis ca nu mai e virgina: a fost la nudism.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Da inca esti virgina.

| TroubleInParadise a răspuns:

Da inca mai esti virgina.

| Crețu_Alin_2000 a răspuns:

Da, pentru ca degetul tau nu a strapuns himenul. Doar in cazul in care simti durere iar apoi curge sange, pentru ca muschiul se rupe, poti spune ca nu mai esti virgina. Funda? happy