| MeGustaaaaa a întrebat:

Mai intai de toate, scuze pentru categorie!big grin
Deci, fac 12 ani si am 43 de kg.Va rog spuneti-mi cum sa slabesc si ce diete as putea folosi.
P.S.1- Vreau sa ajung la cel putin 38 kg.
P.S.2- Cel mai bun sfat si cea mai buna dieta primesc funda, vot si prietenie.
Multumesc anticipat si astept raspunsuri urgente!

Răspuns Câştigător
| Ctynnaa a răspuns:

Buna Aura, La multi ani!happy Momentan ai 11 ani. Esti in dezvoltare, nu te apuca sa slabesti de la aceasta varsta, este normal deocamdata sa ai atata greutate, te vei trezi pe la 30-40 ca ai nu stiu ce boala, pentru ca nu te-ai hidratat bine, si mai stiu eu ce minuni. Dieta pentru tine, (ar trebui sa fie dieta si pentru maturi): mai putina ciolocata, sucuri, cu euri multe. Multe fructe, apa si mers pe jos! Stiu ca nu te ajut cu niciunul din "P.S", dar mi-am exprimat parerea, si sper sa nu te deranjeze! Hug!

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

eu una nu te sfatuiesc sa ti un regim pentru ca esti destul de mica si esti in crestere si trebuie sa papi mai de toate.
si daca ar fi sa ti o dieta trebuie sa consulti un medic asta ca sa nu ai probleme dupa aceea.
te sfatuiesc un singur lucru: fa miscare, sport.
orice fel de miscare e bine venita.
mergi cu rolele/bicicleta
plimbate prin parc etc.
asta e cel mai sanatos mod de a slabi si face si bine.

| Sonny a răspuns:

Wtf is wrong whit this kids. Rog pe ce-i peste 20 de ani cel putin sa se gandeasca, daca au cunoscut vreodata la vremea lor pe cineva la varsta asta sa se gandeasca la slabit.
Auzi, diete la 12 ani, frate, la 18 presupun ca iti doresti un inel gastric.

| Cr1sti13 a răspuns:

Buna pei ca sa slabesti trebuie sa faci sport uite iti dau un sfat seara iesi in fata blocului si da ture de bloc cam 1 ora asa
iar dieta ar trebui sa mananci multe salate ciorbe mancare gatita in casa fara multe calori nu fastfood, ar trebui sa bei apa plata nu suc... successs funda?

| andr33hk a răspuns:

Nu iti recomand sa slabesti, esti mica si esti destul de slabuta. Pentru sanatatea ta nu te gandi ca ai kilograme in plus, esti foarte bine.