| KindKid17 a întrebat:

Mai pun o intrebare ciudata. Cand vad acea fata care vorbeste cu alt baiat, devin gelos? De ce oare? Eu n-o plac.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O iubesti man, asta e

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca nu ti ar placea n ai fi gelos ci indiferent. Poate nu ti ai dat tu seama inca ca ai ceva pentru fata respectiva dar sigur gelozia se manifesta doar in cazul in care ai sentimente pentru cineva. De aceea ti e greu s o vezi in compania altuia.

| KindKid17 explică (pentru HazelEyes77):

Dar cum se poate asta cand o n-o stiu de mult timp.

| Necunoscut112 a răspuns:

Poate eşti invidios pe fericirea ei, sau mai bine spus, invidios pe atenţia pe care i-o acordă băiatului cu care vorbeşte.

Răspuns utilizator avertizat
| Mickey_Mihai_1994 a răspuns:

Stiu cum este.
Te simti ca si cum nu ai vrea persoana respectiva cu nimeni decat cu tine desi nu simti nimic.
E ok, se poate oameni buni, va zic eu, este vorba de atentie. Vrei sa iti acorde atentie numai tie. Dar, conteaza si ce simti tu ceea ce eu nu stiu, ceea ce rezulta la faptul ca ce ti-am zis este unul din rarele cazuri, ci poate cum spun restul, iti place de ea dar nu-ti dai seama.

| Richard69 a răspuns:

N-o placi. O iubesti si de aia...iti spun de pe propria piele