| king5151 a întrebat:

Mereu cand vine fratemiu in vacanta si dupa pleaca in alta tara plang, de mic copil fac asta, iar acum am 17 ani. Peste 2 zile pleaca si imi e greu sa ma gandesc ca eu invat dupa amiaza si nu am timp sa ma vad cu el... Oare sa fie asta singura solutie sa ma descarc? Sa plang?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o soluție bună și verificată. A doua ar fi să te decarci în scris. Să scrii nuvele cu și despre fratele tău.

| Sofer a răspuns:

Comunicați la telefon sa nu mai fie dorul asa de mare.

| king5151 explică (pentru Sofer):

Eu am senzatia asta sa plang inainte sa plece si dupa ce pleaca vreo 3 4 zile, dupa ma obisnuiesc cu faptul ca este acolo.

| Sofer a răspuns (pentru king5151):

Înseamnă că așa e felul tău. Te atașezi de oameni și când ii vezi la depărtare vine senzația aia de plâns. Mai pățesc și eu când mi-e dor de cineva.

| mindchild a răspuns:

E foarte ok să plângi. Eu incerc sa vorbesc cu fratele meu din alta tara in fiecare zi și se mai alină dorul