| Sara2 a întrebat:

Maine e a 12 zi de intarziere a menstruatiei, stresul ma distruge psihic, ce pot face sa imi vina mai repede? am facut si bai fierbinti, am baut si vin rosu in fiecare zi, acum am luat si duphaston 5 zile (pastile pentru venirea fortata a menstruatiei) si nimic, mentionez ca toate contactele au fost protejate cu prezervativ + verificare la final, iar testul de sarcina a iesit negativ, nici nu stiu ce sa mai cred

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci frumos la ginecolog si lasi prostiile. Daca ai luat Duphastonul corect (adica dupa dozarea progesteronului, la indicatia medicului) inseamna ca ai o boala grava. iar testul de sarcina este doar orientativ, daca un ginecolog nu a exclus sarcina, nu poti sti daca nu cumva e un bebelus in burtica ta (caruia ii poti face rau cu vinul). Dupa cum stii, nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asa ca nici o femeie activa sexual nu poate exclude o sarcina in situatia ta, fara a merge la ginecolog. Nu mai face excese tampite, du-te la medic si vezi ce e cu tine.

| Adina77 a răspuns:

Ai rabdare.
O sa-ti vina.

| xXdoareuXx a răspuns:

Pai...ar trebui sa faci un test de sarcina...

| Sara2 explică (pentru xXdoareuXx):

Test am facut cand aveam 4 sau 5 zile de intarziere, a iesit negativ

| Rake a răspuns:

Intreaba un ginecolog? Du-te la un control! Stomatologul si ginecologul trebuiesc vizitati din maxim 6 in 6 luni. Nu incerca sa te tratezi singura!