| Ligia_5960 a întrebat:

Maine eu si prietenul meu implinim un an de cand suntem impreuna. am vrea sa facem ceva mai deosebit. pentru noi e important. desi inca sa spun asa suntem la o varsta frageda (eu 16 el 19) ne iubim mult... dar in fine asta e alta problema. nu avem nici o idee pentru maine. si avem inca o problema adica perintii mei care nu ma lasa sa ies cu el undeva departe sau singuri deoarece le este fricalaughing. am incercat mai multe gen plimbare cu barca undeva si alte chestii dar ai mei s-au opus cu vehementa. nu stiu ce sa fac. ajutor va rog.

5 răspunsuri:
| georgiana_1403 a răspuns:

Intradevar ideile tale erau bune dar daca parintii sunt impotriva poti incerca sa petreci aceasta zi cu el si fara sa plecati undeva. conteaza sa fiti impreuna. eu cu prietenul meu cand am implinit 1 an am fost prin oras la un fast-food,apoi la o cofetarie, iar apoi ne-am plimbat pana seara pe bulevard, am facut poze si ne-am spus intruna cat de mult ne iubim. la 2 ani am stat acasa la mine si am facut si un tort sa ne indulcim potin. dupa cum vezi nu am facut nimic iesit din comun dar a contat ca am fost amandoi. bafta sa gasesti o solutie

| Andrei32133 a răspuns:

Noaptea cind dorm ei aprindeti lumanari si puneti trandafiri rosi si faceti dragoste big grin

| MissBeer a răspuns:

Dar nu le poti spune ca te duci intr-un parc sau undeva unde stii tu ca te lasa, dar de fapt sa mergi intr-o plimbare cu barca, la un restaurant romantic? Cand eu si prietenul meu am facut un an, am mers la film intr-un mall, unde am si mancat impreuna, ne-am luat o inghetata. Am avut noroc ca in ziua respectiva sa se faca niste desene-portret acolo si el mi-a facut cadou acel desen cu noi doi.

| iAvatar a răspuns:

Le spui parintilor ca el este baiatul cu care vrei sa iti incepi viata sexualawinking

| caposul a răspuns:

Problema cu parinti se rezolva in timp, de exe cunosc o persoana care era combinata cu o tipa si parinti ei nu era de acord cu el etc etc au trecut cam 2 ani si acum fac "gratar" impreuna se duce la ea acasa cu parinti prezenti...acum partea mai delicata, aici va intelegeti voi big grin