| nobody_9468 a întrebat:

Majoritatea stiti povesteahee hee. E cam lunga dar merita citita, criticati-ma daca vreti, cam am nevoie...de critici si sfaturihappy.
Tipul acela cu care mi-am inceput viata sexuala, desi nu eram cu el zilele, trecute a facut-o si cu alta, desi nici aia nu era gagica'sa.Azi,in seara asta vorbeam cu el pe mess si i-am zis ca nu-mi place poza de la avatar, in care era el care o saruta pe una si a zis "lasa ca trece". Am continuat in acelasi stil, zicandu-i ca ma oftica, el la fel m-a luat cu zaharelu"iti trece cand ma vezi".
In fine...Acum ca el are o relatie "stabila", si nu ma refer la tipa cu acre a facut sex, e vorba de alta cu care a mai fost, eu sunt personaj negativ si nu-mi convinestraight face. Plus ca ma oftica multe lucruri, eu m-am dus la el sa ne vedem si el dupa ce terminasem "treaba" imi arata poze de pe computer'ul lui cu anumite tipestraight face.
Sunt momente in care mor de ciuda si plang ca el e prea mare crai, dar sunt momente in care sunt cu altii si ma simt bine si-mi zic "da-l dracu".
Ma gandeam ca poate a venit momentul sa renunt la el, dar nu pot-am stat 3 zile certata cu el din cauza "tipelor" lui care-l provoaca si-l lasa neterminat si tot mie-mi zice ca mi-ar treage-o si tot eu am facut pasul de a ne impaca...
I-ma zis in seara asta ca n-a fost cea mai buna alegere din viata mea cand am facut sex cu el, si ca-l doare-n cur de mine, la care el mi-a scos ochii cu unu care m-a vazut si a recationat urat cand m-a vazut cu ala ca e mare "smecher" si nu vrea dup'aia sa ma vada suferind.Si el ma zis ca-i pare rau ca n-a fost o alegere buna, poate ca "smecherul ala" era mai bun, la care eu i-am zis "poate ca este". Oricum ne-am certat cat ne-am certat pe mess, dupa care a incetat el sa ma puna in dificultate cu anumite intrebari si a ramas sa ne vedem maine.
Ce ar fi bine sa fac? Sunt foarte derutata...totusi daca era unu de ala facea sex cu mine o luna si se plictisea, dar deja au trecut 3 luni.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce nu inteleg eu este ce vrei tu. Esti una ca oriocare alta, alt numar pe lista lui de cuceriri, alta fetita usuratica care cade la pat din prima. De ce vrei sa iesi din tipar, ca nu inteleg? Pentru el nu vei depasi evident niciodata acest stadiu, ce rost are sa faci eforturi de vreme ce deja ai acceptat din pornire acest statut?

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ai vrut sex, ti-a dat sex... ce mai cauti?! Eu in locul tau m-as simti ca o carpa, si imi pare rau sa iti spun asta!straight face

Oricum ai ajuns din postura de '''fata cu care ma vad cand mi se sco*la'' la amanta!

Sincer, nu stiu ce e in capsorul tau, dar ai inceput viata cu un mare pas stang!

| Razvan a răspuns:

Eu sunt nimeni pentru a te judeca pe tine. Daca te pot ajuta e bine, daca nu mai bine nu mai zic nimic
Fetele sunt legate afectiv de primul baiat cu care o fac.La fel si de primul baiat cu care s-au sarutat.Parerea mea e ca ar trebui sa incepi sa gandesti ca o persoana independenta si sa iesi cu fruntea sus dintr-o asemenea relatie care nu iti aduce nimic bun.In general nu prea tin cu fetele, mi s-a format o gandire un pic cam prea masculinaoh go on
Tipul e inteligent si stii si tu asta.Cunoaste perfect efectul pe care cuvintele si gesturile lui o au asupra ta
Si pana la urma ai fost doar o fata care a cautat marea iubire.Pacat ca ai dat seama de un asemenea personaj caruia nu i-ai putut intui intentiile
E pacat ca isi bate joc de tine.Valorezi mult mai mult de atatwinking
Ai grija de tinebig grin

| Razvan a răspuns:

Cam la asta se rezuma problema @nobody.Stii bine ca nu depinde de el si nici de altii, ci doar de tine.In sinea ta stii ca relatia asta nu are viitor, doar ca iti e teama sa pui punct. Din pacate cu cat stai mai mult cu atat iti va fi mai greu sa te desprinzi de el. Locul lui e in trecut, unde ar fi trebui sa fie demult
Esti tanara si esti suficient de ineteligenta pentru a-ti da seama ca situatia asta nu te avantajeaza deloc
Crezi ca nu vei mai fi iubita si nu vei mai iubi niciodata?
Te inseli
Doar pentru ca s-a terminat prima iubire nu inseamna ca si viata s-a terminat automattongue

| nobody_9468 explică:

@onutzu-astsa e problema, tipul e prea inteligent si stie cum sa ma ia, iar cand vede ca sunt suparata asteapta tot eu sa ma duc la el fiindca e sigur ca ma voi duce si tot el o face pe orgoliosulstraight face. Stiam ce vrea, si am vrut si eu cam asta e fost de fapt problema.Stie exact ce sa zica si cum sa zica in asa fel incat sa fie totul ok si stiu ca majoritatea care mi-ati raspuns aveti dreptate...

| nobody_9468 explică:

@I'm perfecta-crede-ma ca nici macar eu nu stiu ce este in capul meustraight face.
@onutzu- asta e ceaa ce ma deranjeaza, ca prefer sa sufar singura, iar cand vorbesc sau sunt cu el n-am nimic.De exemplu azi cat am stat cu el am adus in discutie ceea ce se intamplase cu o seara inainte, dar am fost foarte pasivi amandoi.Am gasit problema:cat sunt cu el n-am nimic, cat timp nu am atentie din partea lui si cat timp stiu ca atentia care mintea mea bolnava crede ca ii este cuvenita le-o da altorastraight face.

| piciuk a răspuns:

Iti place sa te foloseasca din cate vad.nu inteleg cum poti accepta sa fii in situatia asta.mai toate fetele cauta sa fie fericite langa un baiat care le iubeste, dar tu nu. tu cauti sa isi bata ala joc de tine.esti ca o jucarie pentru el se joaca cu tine cand are el pofta.incearca sa-ti revii. te inteleg ca e primul si ca esti legata afectiv de el, dar nu e ultimul de pe pamant! poti sa iti gasesti altul de mii de ori mai bun, care sa te aprecieze si sa te faca sa te simti iubita.nu te mai lasa calcata in picioare de el.

| Byankaa66 a răspuns:

Daca uh nu ti-ai dat seama iti zic eu, asta te foloseste, ti`o trage si apoi pa, urmatoare...lasa`l fata ca numa profita, ca daca te iubea mai erati si acum impreuna si nu se comporta asa

| basexcu a răspuns:

Atarna-te cu capu in jos si incerca sa imiti liliecii! succesuri happy

| danky a răspuns:

Stii faza e la voi fetele din generatia asta ca nu ganditi cand luati o alegere daca inteleg bine el e mai mare ca tine si daca va despartiti lui n-o sa-i pese ca o data cei mai mare ca tine vrea numai sa profite si dupa uite urmarile asa iti trebuie alta data cand te mai combini cu cineva combinata cu unu de varsta ta nu cu unu mai mare ca tine ca pe ala de varsta ta il mai poti convinge sa va impacati daca va certati dar pe unu mai mare nu in nici un caz.

| Crazy Penguin a răspuns:

Renunta la el. Din ce zici tu aici mi se pare ca lui nu-i pasa de tine. Nu ai nici un motiv ca sa mai stai cu el. Poate el a stat cu tine doar pentru sex. Gandeste-te ca sunt baieti care vor chestii serioase, nu sa schimbe fetele ca pe sosete. Parerea mea e sa-l uiti.

| CrissD a răspuns:

Buna. chiar ca esti foarte derutata.
sfatul meu e sa-l lasi in pace o vreme, pana cand te cauta el, altfel el va stii (daca nu cumva stie) ca va avea mereu la cine sa apeleze daca are chef de sex.
deocamdata mai bine cauta`ti un baiat de varsta ta care nu este asa mare "Crai" cum ai zis tu.
si inceteaza sa mai faci tu primul pas, stiu ca doare sa fii departe de el dar mai gandeste`te si la tinewinking
toate cele bune! :*