| Eufourikul a întrebat:

Masturbarea! in antichitate cauza a raspandirii unor bolii, azi considerata sanatate pentru organismul uman... voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sanatate curata! Pentru ambele sexe! Nu tu boli cu transmitere sexuala,nu-ti trebuie timp, bani, putere de convingere si locatie ca sa ajungi in pat cu cineva, cum te-apuca...cum rezolvi "problema", ce mai...cum ziceam la inceput!

8 răspunsuri:
| katy a răspuns:

In ziua de azi probabil oamenii se spala mai mult decat ca cei din Antichitate si probabil de aia erau supusi mai multor boli.hee hee

| BaiatulAnonim a răspuns:

In antichitate nu aveau laboratoare in care sa depisteze bolile astea, iar in zilele noastre avem parte de o igiena ceva mai avansata (unii dintre noi happy ) Si e considerata sanatoasa daca e practicata rar, altfel poate avea consecinte neplacute ( deformarea penisului, ejaculari precoce etc)

| Yaguar a răspuns:

Dar de unde avetsi aceasta informatie ca oamenii in atichitate se masturbau? Progresul sexula dupa chite se stie a inceput dupa anii 1990,
si anume in cea mai mare parte prin televizor, radiou, si calculator in special internet, Postere erotice...
Acuma de la cea mai mica virsta chind copilasii abia incep sa priceapa lumea, ei chiar si chind privesc la televizor vad multe prostii in special noapte sunt unele canale care transmit... Si daca copilul mititel de la chitiva ani incontin vede toata pornografiea care il iconjoara. Creerul isi face lucrul sau si incepe sa produca gormoni speciali. Si peurma unii se mira ca copii fac sex sau se masturbeaza.

Si la sfirsit spusele doctorului in medicina:,, 2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 cauza este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 83 si daca o fata avind 1m 61 incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 83 dar va ramine cam tot acolo unde si a fost chind petru prima data a inceput sa practice... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Iar baiatul daca trebuie sa creasca 1, 83 si la moment are inaltimea 1, 61 va ajunge doar undeva pe la 1m 72. Sunt si cazuri de exceptie dar sunt foarte rare, acestea sunt patologii ca exemplu gigantismul. Iar oamenii sanatosi sunt influentati asa cum vam mentionat." Sexul stopeaza cresterea.

| nighter a răspuns:

E ceva normal si atat. Nu cred ca ai sa cresti ca Fat-Frumos intr-o zi cat altii in 7 daca te masturbezi si nici nu cred ca iti dauneaza. Concluzia o tragi tu.

| nesuferit a răspuns:

Sa mai pus de ori intrebarea asta azi.
E buna- te ajuta sa scapi de stress
Enaspa - ca elimini substante de care corpu are mare nevoie in perioada asta ( testo, minerale, bla bla)
Ideal ar fi so freci mai rar, da nu deloc
Spor la traba smug

| Eufourikul explică (pentru nesuferit):

Eu nu am intrebat daca pot sa o frec sau nu! unii dintre voi nu inteleg intrebarile din pacate...analizeaza fiecare cuvant si dupa poti raspunde nu-mi trebuie sfaturi mie personal!

| radugolgolut a răspuns:

Sper sa nu asculti ce zic astia pe aici (ca habar nu au ce vorbesc)poti sa te masturbezi zilnic, sau chiar de mai multe ori pe zi, nu o sa patesti nimic.

| Liviu_2019 a răspuns:

Depinde, cum a zis careva a buna te scapa de stres, asta ti-o pot confirma eu. Problema e sa nu abuzezi ca am gasit pe unele site-uri cum ca poti sa ajungi sa nu mai ejaculezi atunci cand o vei face cu o fata DAR NU STIU SIGUR. Da si tu un search pe google si cu siguranta vei gasi raspunsul CORECT pe site-uri de specialitate.
Eu am vb la modul general nu m-am adresat tie tongue sa nu intelegi gresit.