| MadiiMadii a întrebat:

Mda..Heii TPU. Am mare nevoie de ajutor, sunt foarte confuza. Acum 1 an credthinking am cunoscut un baiat de la mine din scoala, de atunci am inceput sa vorbim pe mss, eram buni prieteni ca sa zic asa, pana cand, mi-a spus ca ma place si ca ar vrea sa fie cu mine. Eu, nestiind ce sa zic..primul lucru care mi-a trecut prin minte a fost "da" dar., fiind in situatie de panica, am reactionat negativ. Cateva luni mai incolo, imi tot spunea lucruri frumoase cum ca ma iubeste, si tot felul de chestii. Toti se tineau de mine sa fiu cu el, ceea ce vroiam doar ca nu stiu, aveam un sentiment de nesiguranta. El din toata asta a inteles ca nu il plac deloc..asa ca pe parcursul verii nu am mai comunicat deloc.La inceput scolii, acum recent ne-am reimprietenit. Mi-a spus ca inca ma iubeste, ca ceea ce simte nu este de controlat, si pare obsedat, spune incontinu ca vrea sa se omoare, ca isi uraste viata., si se uita incontinu' la minerolling on the floor) tin sa recunosc ca mie inca imi place de el, i-am spus-o dar este foarte confuz de ce nu vreau sa fiu cu el. De multe ori i-am spus ca, mai bine vorbim face to face decat pe mss.dar o tinea una si buna. ca ii este rusine sa vorbeasca cu mine, i-am cerut sa fim prieteni..si asta suntem actual, dar tot nu vorbeste cu mine DELOC. Oare chiar ii este rusine sau, este alta problema? thinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu te bagi tu în seamă cu el? Care e problema?
Eu te sfătuiesc să te hotărăşti.Ce intenţii ai cu el?
Crezi că prietenia voastră va fi de lungă durată şi totul va fi roz, atâta timp cât el are sentimente pentru tine, iar tu nu vrei să întinzi coarda?
Mă-ndoiesc.Doar ar avea de suferit.Decide-te. Dacă îl placi şi vrei să formezi un cuplu cu el, nu ezita. Poate va fi frumos.

Şi eu am fost într-o astfel de situaţie.El la fel.îmi spunea că îi este foarte ruşine să vorbească cu mine faţă-n faţă şi să ştii că tot se topea când intram în vorbă cu el laughing
Deci, e posibil să spună adevărul.

SUCCES!

6 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Uneori timiditatea te transforma in ceea ce nu vrei sa fii. Trebuie sa-l intelegi, iar daca intr-adevar iti place singurul mod de a-l descoperi si vedea daca se merita sa fiti impreuna e sa va intalniti! Dragostea pe nevazute sau la distanta are putine sanse de reusita!

| mona a răspuns:

Cred ca problema lui in mare parte e timiditatea

Răspuns utilizator avertizat
| GIRLBELIEBER a răspuns:

Din punct de vedere mi s-a intamplat si mie ceva asemanator.Trebuie sa intelegi ca unui baiat este greu sa fie refuzat si sufera si el din cauza asta si eu m-am despartit d eiubitul meu si de cate ori trec pe langa casa lui numi pot lua gandu de la el si i-am zis chiar daca ne-am despartit si vrei sa fim prieteni nu o sa te pot vedea cu alti ochi cum ar fi "prieten" trebuie sa intelegi ca trece prin anumite perioade indiferent ca esti fata sau baiat depinde si de tip/tipa depinde de stare si sentimente fizic si cum a fost invatat etc chesti de astea o sa ii treaca cu greu dar cu incetu isi va reveni. SUCCES

| Felder_Alida_1997 a răspuns:

E timid

| evolet24 a răspuns:

E timid