| nimicaici a întrebat:

Mda.Totul a inceput dupa ce o prietena de-a mea s-a despartit de prietenul ei.Eu am inceput sa il plac iar dupa 3 zile,cand a inceput vacanta e vata ,de cand am facut cunostinta cu el ne-am combinat .Dupa 2 zile de la combinatie mi-a dat papucii .eu chiar il placeam Atunci am inteles de la 2 fete ca el se cb. cu fetele pentru ca se plictiseste Am incercat sa cred ca nu si-a batut joc de mine.nu am mai tinut legatura de atunci pana in august,inca il placeam,am iesit afara de vreo cateva ori , nici unul din noi nu a mai pomenit de ce s-a intamplat la inceputul verii :d.Asa,intr-o zi cand am iesit cu el la inca o plimbare,am aflat vestea " Sunt cu o fata.Ne iubim enorm dar ea nu poate sa se intalneasca cu mine din motive pe care nu mi le spune asa ca avem o relatie doar prin sms -uri " asa mi-a zis,imi venea sa plang,mi sa zguduit sufletul,fix cand am inceput sa sper...Mda.A inceput scoala,totu' bine si frumos,eram buni prieteni,da,buni prieteni El s-a certat cu fata aia si s-a cb.cu o prietena de-a mea.Am iesit toti 3 intr-o zi si i-am vazut cum tot timpul se ":*" in fata mea.Taceam si ma otraveam privindu-l cu ea.Mda, i-a dat papucii pentru ca nu mai putea de dorul fetei cu care s-a certat si s-au impacat.Dupa un timp ea s-a suparat pe el iar el pe ea si era foarte trist ca s-au despartit,se descarca la mine spunandu-mi ca nu mai poate.Eu l-am inteles si l-am ajutat pana intr-o zi cand mi-a zis ca ma iubeste in fine,i-am mai dat o sansa si din nou aceeasi poveste.M-A FOLOSIT SA O UITE , mi-a trimis un sms intr-o seara spunandu-mi " Imi pare rau dar nu o pot uita.Te iubesc dar ea e persoana cu care vreau sa fiu toata viata" Mda,am ramas masca,m-a bufnit si rasu In fine,l-am iertat si am ramas prieteni,din nou prieteni foarte buni.La inceputul anului 2012 m-am suparat pe el si nu am mai tinul legatura 1 saptamana pana ne-am impacat Dar dupa impacare nimic nu a mai fost la fel,ne-am departat mult unul de celalalt,acum nu mai vorbim deloc,nici salut nici nimic.Simt ca sunt pierduta,ma inec deseori in lacrimi si nu gasesc nici o cale sa il uit. IL IUBESC ! si cand ma gandesc ca totu' a inceput dintr-o afectiune :-

1 răspuns:
| andeutzacristina a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa il uiti, si sa il privesti doar in calitate de amic! Poate cu timpul o va uita pe respectiva si isi va da seama ce prietena buna are langa el si va tine cu timpul la tine!