| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Menstruatia mea nu a fost prea regulata niciodata, de multe ori absenta, dar anul acesta cat de cat s-a mai reglat, la modul ca in ultimele luni mi-a venit, cantitatea difera bineinteles, iar in urma cu o luna dupa sfarsitul menstruatiei, am inceput sa am o viata sexuala mai activa, iar menstruatia mea pentru luna decembrie inca nu a venit, lunile trecute prin 15-16 deja aparea, contactele sexuale au fost mereu protejate si cu ejaculare afara, ce riscuri sunt?

Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Atunci o vizita la endocrinolog, insarcinata nu esti, dar ceva nu e in ordine. Trebuie sa mergi la medic

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca sexul a fost INTOTDEAUNA protejat, nu ai nici un fel de risc de sarcina!

Avand un ciclu de tip NEREGULAT nu exista aplicatie sau calendar care sa poate fii tinut, deci este imposibil ca cineva sa-ti spuna cand esti al ovulatie si cand iti vien urmatoarea menestra, de aceea este recomandat ca sexul sa se faca cu prezervativ masculin sau feminin (se gasesc ambele la farmacie).

https://www.youtube.com/watch?v=PiPyARmoMD4

https://www.checkpointaras.ro/......l-feminin/

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine, șansele de a ramane sunt foarte mici.

| Miruna333 a răspuns:

Contact sexual protejat, lipsit de accidente= sanse 0

| Robert2526 a răspuns:

Riscul sa suferi de sindromul ovarelor polichistice.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Robert2526):

Am facut ecografie pe la varsta de 17 ani si mi s-a spus ca ovarele mele arata foarte bine.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Robert2526):

Multumesc

| Robert2526 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Atunci o vizita la endocrinolog, insarcinata nu esti, dar ceva nu e in ordine. Trebuie sa mergi la medic