| 1libercugetator1 a întrebat:

Merita sa lupti pentru cea ce iubesti chiar daca rezultatul va vi suferinta?

Răspuns Câştigător
| Patrăţel a răspuns:

In ziua de azi, nu se mai merita sa suferi pentru nimeni.Mai poti sa lupti pentru cineva care a renuntat deja la tine? happy
Daca exista intr-adevar o legatura puternica,daca se iubesc cu adevarat,daca se cunosc,daca s-au sprijinit reciproc de-a lungul timpului e normal sa lupti pentru ceea ce va sta in cale,si e normal sa lupti pentru legatura dintre voi.Dar daca voi va certati azi,maine va impacati si tot asa,reprosandu-va continuu cine a gresit si unde,si cel mai grav,unul renunta la celalalt, NU se mai merita sa lupti in conditiile acelea. Daca relatia nu duce nicaieri, ci mai degraba spre esec, ramane o singura intrebare: Iti place sa suferi?

P.S: E retorica, nu trebuie sa-mi raspunzi. Take care happy

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Orice fel de atașament presupune din start o doză de suferință. Deci, nu ai încotro, dacă este ceea ce vrei, lupți.

| mona a răspuns:

Cred ca merita sa risti...

| AndreiGabi a răspuns:

Daca te-ai putea lasa batut, scapand de "suferinta" nu ai mai pune intrebarea...
Poate nu merita, dar ce conteaza? Cand intreaga ta minte este fixata pe o directie, continuii sa privesti acolo, chiar daca plangi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Oricat ai suferi, intotdeauna ai ceva de invatat, bun sau nu.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce sens? Astea cu pusul in balanta sunt rateuri ddin start.

| Cosmin1I a răspuns:

Nu.Atat timp cat stii ca rezultatul nu va fi cel pe care il astepti atunci nu are rost sa incerci sa *inveti* caci stii deja ceea ce te asteapta si numai ai nimic de invatat. P.S:Fiecare cu parerea si experienta lui.

| Vix999 a răspuns (pentru Cosmin1I):

E hai... poti fi mai romantic de atat.
Da, cu siguranta merita sa lupti pentru orice simti ca te-ar face fericit. Chiar daca la final nu iese totul cum ti-ai dorit.
Nu destinatia e importanta ci drumul pana acolowinking

| Cosmin1I a răspuns (pentru Vix999):

Deci ai prefera sa parcurgi aceleasi etape la nesfarsit stiind totusi rezultatul?

Răspuns utilizator avertizat
| Samurah a răspuns:

Da,din perspectiva mea merita.

| zoomzet a răspuns:

Daca pleci din start pe ideea ca va iesi prost, va iesi prost. Da tot ce ai mai bun, si lasa lucrurile sa vina singure. Bucura-re de fiecare moment. Viata iti ofera surprize...