| Dyony01 a întrebat:

Mi-a intarziat ciclu 1 luna... e normal, am 15 ani nu easte regulat dar nu am cum sa raman insarcinata pentru ca sunt inca virgina, dar se poate sa fi intarziat pentru ca mai aveam obiceiu sa ma excit singura, s... poate fi din cauza asta?

Răspuns Câştigător
| buzeduulci a răspuns:

Mie 2 luni laughing
stai linistita, iti va veni. happy
eu am 17 ani si tot e dereglata. o luna vine, doua nu.
nu te impacienta.
asta e.
pe la vreo 30 de ani tot o sa se regleze el.

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Totuși poate sau sigur, ar trebui să vorbești cu niște medici, nu am mai auzit de întârziere de ciclu de o lună, fără nici o explicație logică.

Răspuns utilizator avertizat
| delisa a răspuns:

NUUU! nu are nicio legatura excitatu cu intarzierea ciclului! Mie personal nu mi s-a intamplat niciodata chestii de genu decat acum cand sunt insarcinta! Dar stiu multe fete carora nu lea venit si luni intregi 3 4 luni! Nu e un motiv de ingrijoarare stay linistyta e ceva normal si mai ales daca tie nici nu iti vine regulat! Iar daca vrei sa fii 100% sigura du-te la un doctor! pup:*

| buzeduulci a răspuns:

Dereglat*
in fine. eu nu fac ce faci tu. faza cu excitatu. dar oricum nu au legatura una cu alta laughing
da si mie te rog la raspunsul anterior o fundita. sunt nou pe site puppy dog eyes

| buzeduulci a răspuns:

Noua, nu nou. scuze.de la tastatura. e shuie.

| buzeduulci a răspuns:

Mersi:*

| KissSummer a răspuns:

Mie nu mi-a venit de o luna jum si nu ma stresez.laughing ma bukur de perioada asta in care nu am menstruatie sa merg la plaja si chestii din astea. e doar o dereglare menstruala stai lin nu`i nimic. n`ai cum sa ramai insarcinata singura si mai esti si virgina hai sa fim seriosioh go on

| AbyAndrei a răspuns:

Nu nu are nici o legatura ca sa se formeze un copil iti trebuie 2 elemente si u ai numai unul nu si celalaltwinkingstai linistita.

| cristina_9853 a răspuns:

Sigur e o dereglare ceva, un sfat du-te la un ginecolog:d

| laura_9025 a răspuns:

Masturbarea reprezintă acțiunea de autostimulare, excitare manuală a organelor sexuale, de către barbați sau femei. Actul mai este impropriu denumit onanie sau onanism.
Ciclul menstrual nu are nici o legatura cu excitarea(masturbarea) happy

| Carlla_Denisa_1990 a răspuns:

Nu e din cauza asta...ciclul tau este neregulat...dar daca dupa cateva luni nu vine ar trebui sa mergi la un medic