| Joltedoru a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul 2 zile si ma dor ovarele si uterul de aproximativ 2 saptamani.Am avut contact neprotejat de 3 saptamani, cu ejaculare afara.Am o intrebare pentru mamici: in primele saptamani de sarcina ati avut si voi asemenea simptome?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E adevarat ca primul semn de sarcina este absenta menstruatiei, dar tu mai degraba descrii aici o raceala puternica.
Daca contactul sexual a fost in urma cu trei saptamani, poti sa iei un test de sarcina si sa-l faci, desi banuiesc ca va fi negativ.
Te sfatuiesc sa te prezinti la medicul ginecolog neintarziat, ai nevoie de consult si tratament ca sa nu-ti pui in primejdie sanatatea si conditia de femeie si viitoare mama.
Sa ai grija de tine!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu sincer nu am avut simptome de genu asta, in cazu tau, poate esti racita la ovare

| ananyyo a răspuns:

Da, eu am avut dureri ca cele premenstruale in primele saptamani de sarcina, eu credeam ca trebuie sa vina si d'aia ma doare, dar cand colo...era un bebe mititel laughing fa un test de sarcina! bafta!

| mroxana a răspuns:

Da, nu te speria este normal numa ca esti insarcinata dar cati ani ai?

| Joltedoru explică (pentru mroxana):

Tu ai avut asemenea simptome, am 24 ani?

| Joltedoru explică:

Am uitat sa va zic ca am fost racita si am luat vreo 2 saptamani antibiotice, dupa aia am luat ceva vitamine care pe prospect spunea ca ajuta si la regrarea ciclului.Am observat ca dupa ce am intrerupt vitaminele a inceput sa ma doara sanii si sa se unfle un pic.Va reamintesc ca partenerul meu a ejaculat afara. S-ar putea sa imi intarzie din cauza medicamentelor?

| Alexutza_Ale_1992 a răspuns:

Toate aceste simtome indica o sarcina mai ales ca ai avut si contact neprotejat. Eu zic sa iti iei un test de sarcina iar daca acesta iese negativ sa mergi la un ginecolog