| dixi2598 a întrebat:

Mi-a întârziat menstruația 3 zile. Ultima menstruație am avut-o in peroada 11-14 Iulie iar contactele sexuale pe 24 si 27, am menstruația regulata, ma gandeam ca poate s-a dereglat Pentru Ca nu am mai făcut-o de aproape 3 luni, nu a ejaculat in mine care sunt șansele sa fi ramas gravida?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca toate contactele sexuale au fost intretinute in perioada zilelor de dinainte de data ovulatiei produse probabil in 28 Iulie, exista posibilitatea de a fi scapat involuntar sau din greseala/neglijenta sperma in vagin. Nimeni in afara partenerului tau de sex nu poate da raspunsul solicitat care sa fie exact, precis si/sau corect. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu v-ați protejat, sunt șanse (sau ghinioane, spune-le cum vrei) să fi rămas gravidă. Chiar dacă a ejaculat în altă parte decât în vagin.