| Elisabeta21 a întrebat:

Mi-a întârziat menstuatia 10 zile, nu am stari de greata, dar am sanii umflati puțin si ma dor. La o zi după ce trebuia sa vina, mi-a curs puțin sange dar menstruatia nu s-a pornit. Am avut doua contacte sexuale neprotejate dar nu s-au ajuns la final, a fost putin. Am făcut doua teste de sarcina si ambele au iesit negative. Credeti ca as putea fi gravida? Nu vreau bataie de joc, e un lucru foarte serios. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| MirelaC a răspuns:

Salut

Menstruatia poate intarzia chiar daca nu au loc contacte sexuale. Daca te dor sanii, de obicei e semn ca trebuie sa iti vina. Daca testele au iesit negative, nu stiu daca trebuie sa te ingrijorezi, dar nici sa te culci pe o ureche. Nu vreau sa te sfatuiesc sa mai astepti cateva zile, pentru ca nu stiu daca e de preferat in situatia ta, dar daca nu vrei sa ajungi pe la medic, cam asta ar fi solutia. Mai incearca cateva teste, de la companii diferite si daca tot negativ ies, inseamna ca s-a petrecut si altceva in corpul tau de iti intarzie.

Daca totusi vrei sa stai linistita si sa fii sigura, mergi la un medic.

Paa

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca testele de sarcina au fost facut inainte de 21 de zile de la actul sexual, rezultatele aratate de ele sunt gresite. Fa alt test dupa trecerea a cel putin 21 de zile de la ultimul act sexual si rezultatul obtinut este cel adevarat.

| Evolettee a răspuns:

Poti avea dereglari hormonale, ciclu nu întârzie doar pentru ca e semn de sarcina, poti avea ciclu si dacă esti însărcinată laughing, mie de exemplu nu mi-a venit o luna întreagă si nu eram însărcinată. Ca sa rămâi însărcinată trebuie sa ejaculeze în tine