| malinutza_1267 a întrebat:

Am avut contacte sexuale neprotejate, mi-a intarziat menstruatia 4 zile, am facut analiza hcg a iesit negativa, cateva teste de sarcina tot negative, am dureri mari de ovare si la spate jos ma doare taaaaare. am fost la dr, nu sunt racita, nici la echo nu s-a vazut nimic. oare sunt insarcinata va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Cred ca analiza ai facut-o prea devreme. Acele dureri pot fi provocate de o hiperactivitate a ovarelor, am patit si eu asa ceva, si in afara de calmante nu am luat nimic altceva. In cateva zile, au disparut durerile. Aceste dureri pot apare daca ai avut un numar mare de contacte sexuale intr-un interval de timp scurt.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand ai facut analiza de sange? Adica la cate zile de la ultimul contact sexual? Si care este cauza durerilor (ce ti-a zis ginecologul?)

| fabiola a răspuns:

Durerea in capul pieptului nu spune inca nimic de prezenta unei sarcini, dar nu inteleg de ce nu eliminati 90% din aceste temeri prin simpla folosire a prezervativului!

| elena a răspuns:

Orice intarziere de ciclu, arata faptul ca esti insarcinata...intra pe mesaj privat si spune-mi zilele cand ai avut CM in noiembrie si decembrie si daca ai putea si zilele, cand ai avut contacte sexuale neprotejate, iti voi spune daca esti insarcinata, sau nu.

| larousee a răspuns:

Ai facut tot ce se putea face si daca nu e semn de sarcina inseamna ca vine. daca nu vine intr-o saptamana mai fa un test. de obicei sunt concludente la 10 zile de la intarziere

| LeMotán a răspuns:

Daca ai facut teste de sarcina la mai mult de 2 saptamani dupa ultimul contact neprotejat si au iesit negative stai linistita. Una din principalele cauze ale intarzierii menstruatiei este stresul. Daca zici ca nu esti racita, mai raman in calcul si medicamentele pe care le ei (daca este cazul), varsta (pe care nu ai precizat-o), greutatea prea mare/mica sau modificarile programului normal. Oricum eu cred ca e de la stres, asa ca inisteste-te si iti vor veni. Sunt cazuri in care intarzie si 3 luni din cauza stresului. Oricum daca intarzie mai mult de 1 luna, fa o vizita la un specialist. Toate cele bune!

| LeMotán a răspuns:

Mai elena, daca fata zice ca si-a facut teste si i-au iesit negative, de ce o mai sperii si tu? Si asa e stresata. Apoi, o intarziere de 4-5 zile, pana la 10 zile nu-i ceva anormal, mai ales in primii 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! am si eu o intrebare, se poate sa te doara in capul pieptului cand esti insarcinata? mi-e greata de cateva zile, dar ma doare in capul pieptului, nu f rau, dar nu e ca durerea premenstruala! Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat sa precizez ca am avut contacte sexuale neprotejate.in afara de asta, nicio alta simptoma, menstruatia trebuie sa-mi vina la sfarsitul lunii.

| Aleee971105 a răspuns:

Pai du-te la ginecolog, sau mai asteapta putin timp sa vezi ce se mai intampla, dar nu prea mult, sa nu cumva sa nu fie prea tarziuwinking
Si alta data foloseste protectie, pentru a fi mai in sigurantatongue

| malinutza_1267 explică:

Eu imi doresc mult un copilas, nu ma sperie acest lucru, am 25 ani si un baietel de 3 ani. am fost pana acum singura dara cum am pe cineva. mi-ai mai trecut din dureri dar nu de tot. am 5 saptamana de la UM, azi am mai facut un test, si tot negativ. la analize la giencolog am fost chiar acum o saptamana, cand trebuia sa imi vina. in sange am facut acum 4-5 zile hcg. inca nu stiu nimic concret.

| malinutza_1267 explică:

Nu sunt stresata, nu am nicio problema... la dr totul a iesit ok