| CrsPYSY a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala alalteri cu iubitul meu.
De atunci ma doare putin de tot burta,dar mananc mai mult decat mancam de obicei,tinand cont de faptul ca eu sunt cam slabuta, nu prea ma deranjeaza acest aspect.
Problema e de fapt durerea de burta, este normal?
P.S.:Ce schimbari se produc dupa primul act sexual?

Dauu FUNDAA

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nici o schimbare decat la nivel psihic/mental! nimic mai mult! durerea poate fi de la ruperea himenului daca actul in sine a fost mai brutal, in rest nu vad care ar fi problema, poti lua un antiiflamator, ibuprofen. Durerea poate fi si de la o raceala, nu neaparat de la actul in sine. Oricum daca durerea persista mai mult de 3 zile dupa ce ai inceput sa iei ibuprofenul din 12 in 12 ore, atunci adreseazate medicului ginecolog, este indicat sa te duci mai ales ca ti-ai inceput viata sexuala! nu zice nu ma duc ca mi-e frica sau rusine sau ca afla mama! mama nu are cum sa afle, mediucul nu va spune mamei tale nimic! tu sa-i spui lui ca ti-ai inceput viata sexcuala ca ai avut dureri! INDICAT sa-ti faci cel putin 2 controale pe an la ginecolog!

13 răspunsuri:
| TuPeistU a răspuns:

Esti gravida...

| Zeref a răspuns:

Cred ca prietenul tau nu este de pe acest pamant si ai un Alien inauntru care mai tarziu isi va face loc sa iasa afara prin abdomen.Dar sa nu te sperii, este ceva normal.

| Skeez a răspuns (pentru Zeref):

laughing ma omori omule laughing rolling on the floor
Vrei aplauze ca se rezolva

| Zeref a răspuns (pentru Skeez):

HAHa...vine tata Alien acusi sa-si ia copilul.Da ea nu stie.Am zis aia mai sus ca am mai vazut niste intrebari aici de gen:" Am facut sex cu prietenul meu dar cu prezervativ, acum 4 luni si de 2 zile incoace simt ca se misca ceva in burta".Tu ce raspuns ai fi dat? Nu e Alien Jr? Sau trebuie sa dau o duma care o face sa numai puna nici o intrebare pe acest site?laughing)). Tata Alien vine...

| Skeez a răspuns (pentru Zeref):

Hahaha
Adevarat n-am ce zice, putea fi o exlicatie mai buna? laughing

| CrsPYSY explică (pentru Zeref):

WTF?! Hey, eu nu am pus intrebarea ca sa faci tu misto, sincer
Poti sa faci mistooo la celelalte mii de intrebari!

| Zeref a răspuns (pentru CrsPYSY):

Imi cer scuze.Dar nu poti spune ca nu a fost amuzant.

| CrsPYSY explică (pentru Zeref):

A fost.dar totusii.

| Zeref a răspuns (pentru CrsPYSY):

Da-mi adresa ta sa-ti trimit 3000 de trandafiri.

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a răspuns:

Iubitul tau unde a ejaculat?!
Daca a ejaculat in tine inseamna ca ai sanse sa fii dar daca nu a ejaculat in tine nu ai nici un streshappy
Pentru o mai mare siguranta iti recomand un test de sarcina
Si durerile de burta cred ca datoreaza pentru ca a avut loc ruperea Himenului happy cum spune si Azurel
Tot ce poti face e sa stai linistita si sa folositi prezervativul pentru o siguranta mai marehappy

| XamUITATsaimiPUNnumeX a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un medic specialist. Si iti recomand sa faci si un test de sarcina happy

| Tyberius a răspuns:

Ma nu mai speria fata degeaba dupa cum a zis si Azure daca persista durerea du-te la un ginecolog...