| Oanna07 a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala ieri, alaturi de iubitul meu normal. Problema este ca ma cam doare burta acum. Este o reactie normala?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea, ti-ai facut gauri in urechi? Banuiesc ca da.Cat timp te-au durut urechile,pana ai putut pune cerceii normal?
Pana si o pereche noua de pantofi poate ca te-a durut,cand i-ai purtat prima oara.
Cand e vorba de primul contact sexual,e de inteles ca anumite lucruri dor si te cam resimti, pana sa-si recapete organismul, echilibrul.
Deci este normal sa te doara putin burta si cate ceva altceva.
Nu e normal sa te doara mai mult de 48 de ore,insa. Daca acest lucru se intampla,apeleaza la ajutorul specializat al medicului.
Sper, totusi, ca n-o sa fie nevoie!
Sa ai grija de tine!

| Oanna07 explică (pentru greece12):

Multumeschappy.

| greece12 a răspuns (pentru Oanna07):

Pentru prea putin!happy
Grija sa ai si sa fie totul bine!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru greece12):

Sărut mîinle greece12 foarte bun răspunsul tău, meriți nu o fundă o sută. Felicitări, llvcr7 dă i funda lui greece, o merită din plin. Multă sănătate și viață lungă pe site.

17 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Este o experienta noua pentru tine, asa ca anumite simptome adverse sunt comune. Spre exemplu, sa zicem ca trebuie sa tii un discurs pentru prima oara in viata ta in fata intregii tari. Si atuncea simti furnicaturi, simti cum ti se face stomacul ghem, se invarte lumea in jurul tau, poate ai si ameteli, etc. Asta este din cauza ca ai ceva din punct de vedere fizic? Da desigur ca nu, reactionam intr-un fel cand experimentam ceva nou si minunat, si poti sta linistita ca va trece. Insa daca cumva aceasta reactie mai dureaza, recomandabil este sa te duci la un doctor, caci ar putea fi ceva fizic, si nu ceva pe sistem nervos sau emotional. Mult succes iti doresc draguto!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Rau ai facut

| a2dr33ad33a a răspuns:

:* Durerea e normalahee hee dupa primul contact sexual cum de asemenea ti-au spus si ceilalti in mesajele anterioare dar daca durerea persista du-te la un cabinet ginecologic si doctorul te a ajuta ce-l mai bine el iti va lamurii toate intrebariile pe care le aihee hee nu te speria :* te pup ai grija de tinehee hee

| a2dr33ad33a a răspuns:

Buna daca nu esti capabil sa o ajuti mai bine nu comenta la acest subiect are nevoie de un sfat nu te mistouriile tale sau de indiferenta ta!

| a2dr33ad33a a răspuns:

Buna:* daca nu esti capabil sa o ajuti mai bine nu comenta la acest subiect are nevoie de un sfat nu te mistouriile tale sau de indiferenta ta! :*

| a2dr33ad33a a răspuns:

Buna:* daca nu esti capabil sa o ajuti mai bine nu comenta la acest subiect are nevoie de un sfat nu te mistouriile tale sau de indiferenta ta!

| viavo a răspuns:

Buna in cazul in care durerea este de intensitate mica e normal dar daca durerea este destul de insuportabila ar fi recomandat sa meri urgent la un control medical caci nu e de joaca, despre astea ai putea vorbi si cu mama ta si e recomandat. ai grija de tine!

| alex16tm a răspuns:

Esti stramta? cate degete poti baga in vagin?

| Oanna07 explică (pentru alex16tm):

Esti gay, nu stiu ca vad ca iti plac stramturile si posibil sa iti bagi tu degete in fund, scuze ca zic asta dar ma enervati. Omul vine aici cu o problema doar nu scrie de nebun, iar voi cu mistourile, da-i acest sfat unui membru apropiat tie, caci eu nu iti permit

| alex16tm a răspuns (pentru Oanna07):

Ok, sa fii sanatoasa.

| Marsi a răspuns:

Fa-ti un control posibil sa ai sida

| 220V a răspuns:

La 11 ani ti-ai inceput viata sexuala? Daca ii asa, bravo tie...

| Oanna07 explică (pentru 220V):

Nu 11 ani. In primul rand, in al doilea rand intrebarea me-a a fost altawinking puteai sa nu raspunzi, caci sti 100% ca nu te obliga nimeni

| nimenii007 a răspuns:

Buna.este normal sa t doare pentru ca acum in corpul tau exista o alta forma de dezvoltare.stai linijtita