| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-a rupt ata, am 15 ani si de cam 2 ore inca imi curge sange.Ce as putea face TPU? Dunt speriat si mi-e rusine.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-ti speli penisul cu infuzie/ceai de musetel si pe urma sa-ti pui peste leziune/rana o compresa din tifon imbibat cu spirt medicinal. Daca ustura prea tare amesteca/''stinge'' spirtul medicinal cu ceaiul de musetel. Daca sangerarea este prea abundenta/hemoragica, este indicat sa te prezinti la Urgenta. Sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Il incurci domnule! Baiatu’ ar fi bine sa ii spuna tatalui lui daca sangerarea continua... sa vada un doctor...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa fii absolut sigur si convins ca in mai multe raspunsuri pe care i le-am oferit/transmis prin mesaje private, i-am explicat despre ce este vorba si necesitatea de a se prezenta cat mai repede posibil la Urgenta. Este reticient si indaratnic si din acest motiv refuza chiar si ideea de a afla cineva ceea ce a patit.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i tatalui tau ce s-a intamplat si mergeti de urgenta la un medic chirurg ca te coase acolo pentru a se vindeca rana produsa.

| Gofigi a răspuns:

Cum ai reușit să o rupi

| GouDidodino a răspuns (pentru Gofigi):

Poate a tras cu dintii de ea

| ppiiirr a răspuns:

Am mers la doctor si a spus ca e ceva normal