| Ladyℂลtลli a întrebat:

As vrea citeva sfaturi! Sunt o persoana foarte sensibila, de foarte multe ori incep sa pling in public cind cineva ma jigneste urasc sa pling in public

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Aici e vina ta nu le dai o replica celor care te jignesc.
Ai auzit de la altii ca cel mai destept cedeaza primul si vrei sa pui in aplicare asta?
Fi serioasa si nu te mai lasa calcata in piciore.
Daca asa e firea ta, nu poti sa te schimbi peste nopate.
In schimb, poti sa incerci!

| BeiiBiie a răspuns:

Asa sunt si eu.Am invatat sa nu mai bag lumea in seama pentru ca lumea e rea.Nu ai ce face, asa e lumea.
Sfatul meu e sa-ti vezi de treaba si sa nu mai asculti tot ce zice lumea.

| Carmen_Maria_Dayana_1997 a răspuns:

In primul rand incearca sa te faci ca nu auzi insultele celorlalti iar in al doilea rand nu-i lasa pe ceilalti sa te calce in picioare fa-te respectata si o sa vezi ca nu o sa te mai jigneste cineva big grin:*