| zuzu333333_4283 a întrebat:

Mie imi place de un baiat care nu este in clasa cu mine.Noi ne putem vedea doar cand se face careu la scoala sau cand mai cobor jos, eu sunt la etajul 2 al scolii. Faza este ca eu mereu ma gandesc la el si debea astept sa il vad uneori cobor degeaba jos doar ca sa-l vad fiindca el sta mult pe hol.Nu stiu ce sa fac mi-e frica tare sa vorbesc cu el.Si clasa noastra este de aceea care cand aude ca cineva place pe alt cineva se vorbeste in toata clasa.Si eu cred ca ma place fiindca odata cand trebuia sa schimbam clasele el s-a pus in locul meu si se mai si uita la mine mereu cand cobor incearca sa se bage in seama si imi pune o mica piedica logic ca o pune mica.Va rog ajutati-ma eu vreau raspunsuri care consta in limbajul nonverbal.Sunt genul de fata care asteapta de la el primul pas.

1 răspuns:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Te place! ar trebui sa vorbesti cu ei sa ii spui ce simti pentru el dar daca nu ai curaj incearca sa ii arati asta.cand se uita la tine zambeste-i, sau mai intreaba-l din cand in cand ce mai face etc.asa ii dai de inteles ca iti pasa de el si poate poate va face el primul pas big grin