| zzuuzzuu a întrebat:

Mie una mi se pare scarbos sexul anal sau oral. voi ce credeti? oare exista in zilele de azi baieti care accepta o astfel de fata?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Off, stai ca trebuie sa apara pe la raspunsuri, cativa baieti ca o sa ne contrazica. Vor "afirma" ca sexul anal si mai ales oral, este ceva normal si deloc scarbos.
Nu sunt de acord cu asta si ma bucur ca tu gandesti la fel, sper sa o tii tot asa. Nu-mi pasa daca o sa ne contrazica pentru asta, trebuie sa ne respectam indiferent daca majoritatea fetelor practica sexul oral sau anal.
Ne pot numi demodate si cum vor ei, dar sunt sigura ca nu suntem singurele care avem aceeasi parere.

Bravo draga mea ca ai postat intrebarea asta! Si cat despre faza cu acceptatul, da... exista baieti care ne accepta, ba chiar ne apreciaza pentru asta.

Take care, tine-o tot asa! > big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru h3r):

Tu, scumpelor.
Personal, nu imi pot da seama ce vedeți voi atât de pervers, anormal și scârbos la ORICE act sexual care are loc in patul a doi oameni maturi care se iubesc.
A oferi plăcere iubitului/iubitei in cele mai diverse moduri, atâta vreme cât ambii parteneri sunt de acord cu practica respectivă, consider că ar trebui să fie o prioritate in viața sexuală. Iar dacă vă aflați sub legământul căsătoriei inaintea lui Dumnezeu, nu prea aveți ce păcate să comiteți in dormitor.
Mai păcat ar fi să refuzați să vă satisfaceți partenerul, din punctul meu de vedere.

Insă oricum, aveți dreptul la părerea voastră și la a proceda așa cum găsiți de cuviință. Dacă partenerul acceptă și subscrie opiniei voastre, nu imi rămâne nimic de făcut decât să mă bucur pentru voi. Important e să vă simțiți bine și impăcați cu voi inșivă in această privință.
Voiam doar să clarific faptul că...in cazul in care viziunea voastră asupra vieții sexuale in cuplu este influențată de religie și de ce considerați voi că ar fi păcat/murdar in fața lui Dumnezeu, cred că vă inșelați.
Soții au libertatea deplină de a se pot bucura de intimitatea sexuală așa cum doresc.

Note: sexul NU se face nici in maxim și nici in minim doi, ci in DOI, pur si simplu. (Velea, treaba lui ce crede și ce cântă)
Așadar, practicile gen ménage à trois NU intră in discuție atunci când vorbesc despre,, libertate deplină'' in patul conjugal.
Ca să eliminăm orice eventule confuzii și interpretări nefericite.

| h3r a răspuns (pentru anonim_4396):

Salutare.
Nu am specificat niciuna dintre noi ca "opinia" noastra este influenta de religie, ci de cu totul altceva.
Atata timp cat partenerul ma respecta pentru asta nu vad problema. Si nu sunt nesimtita de exemplu, daca partenerul meu nu are parte de sex oral. Nu sunt de acord cu asta, am o varsta deja si ma mentin tot asa. Este doar parerea mea si sunt sigura ca nu sunt doar eu in aceasta mica-mare problema in perspectiva altora.
Apreciez ca ne-ai impartasit parerea ta.
Oricum, sper ca am lamurit o mare parte!

Numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu mă așteptam să vezi așa lucrurile, sunt surprins.

| proastalenesa a răspuns (pentru anonim_4396):

Interesantă opinie! Cuprinzător şi la obiect.

28 răspunsuri:
| 4l3x4nd3r a răspuns:

Unl sau mai multi baieti te vor iubi pentru cea ce esti FARA SA TE LE ARATI CE FACI IN PAT. Si in plus nu toti baieti ibesc sexul anal, dar despre ce oral u pot spune acelasi lucru din pacate

| Dumnezău a răspuns:

Vai,tu,fecioara neprihanita si neintinata! Ma,copii,uite ce-i; din intrebarile de genul asta eu nu pot deduce ca voi nu doriti decat cavaleri in armuri stralucitoare coborand de pe caii drapati in aur,spre a va salva si a nu face sex cu voi,ci a face dragoste,ceea ce,mie unul, mi se pare, fara egal, cea mai idioata sintagma din istoria omenirii. Uite ce-i, povestile alea ce vin din implicatie prin intrebarile astea sunt povesti.Nu veti intalni niciodata pe cineva care sa fie dispus sa faca "dragoste" cu voi.Nu apar niciunul din sexe,dar,daca femeile ar fi dispuse,barbatii le-ar tranti pe masa, pe tavan, prin pivnita, in centrul vechi sau pe treptele muzeului, fara sa cracneasca.Suntem niste animale si asa ne vom comporta mereu! Ce faceti voi aici nu este decat negarea unei stari naturale,starea noastra genuina si animalica,prin auto-amagire.

Pe lumea asta,dpdv sexual sunt doar trei tipuri, la barbati: hedonistii, cei ce v-ar tranti peste tot, daca le-ati da ocazia, pentru ca vreo 90% din populatia intregii lumi o arde hedonist si anti-spiritual, asexuatii, cei ce nu simt atractie sexuala si inca o categorie, mai speciala, ce practic ar face sex cu mintea voastra.Nu mai stiu sigur cum se numesc, dar acei oameni simt atractie sexuala fata de inteligenta.In categoria aceasta, probabil ma numar si eu, fiind surescitat daca exista la o femeie o decenta si acceptabila virtuozitate a infatisarii, dar o inteligenta debordanta.

Deci, degeaba incercati voi s-o infloriti inutil.Nu faceti decat sa cresteti exponential cantitatea de ipocrizie imunda si ingretosanta ce salasluieste in voi.Nu veti intalni niciodata un virtuoz cavaler,ca cel descris mai sus, pentru ca practic, nu exista decat cele trei categorii de mai sus, iar la femei sunt vreo cinci-sase, dintre care 2-3 absolut tampe si lipsite complet de realism.Categorii printre care te numeri si tu.

Fiecare sa faca ce doreste in propria intimitate.Da' sa nu vina dupa plangand ca are cancer de esofag sau duduia i-a muscat madularu' si trebuie ciopartit si remodelat.Si apropo, sunteti cu atat mai ipocrite, cu cat credinta voastra in aceste cazuri e ca este scarbos sa oferiti sex oral.Nu cred ca v-ar displace la fel de mult sa primiti.De fapt, sunt aproape sigur.Inca o bila neagra pentru pseudo-cvasi-feciorelnicia celor ca tine,ce o ard neprihanit, dar de fapt, sunt prea ofuscate si au latura de mandru feminism misandriotard in ele, din belsug.Te salut, fara respect!

Răspuns utilizator avertizat
| zzuuzzuu explică (pentru Dumnezău):

Esti rau!

| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Yo, I won't lie I'm not as crazy as glue
But if I was let me describe all the bullshit I would do.
I'd jackoff with sandpaper while I'm watchin The View,
Picturin' Whoopi bald headed strokin cock with her boobs.
I'd throw babies in dryers,
Strangle tweakers that fidget,
Contract HIV willfully just to purposely give it,
I'd mug mothers on welfare, swim in gallons of gas,
Meander to the batting cage and use my shaft for a bat.
If I was deranged I caught me a chain,
Make it rain like Washington and throw a stripper some change
Make her work it on the flow, pussy pop on a handstand
Lick her dirty snatch and film it all on my webcam.
Honestly I'd be itchin' for gun play,
I cock the 45 and shoot up church on a Sunday,
I'll highjack a plane while it's still on the runway,
Grope the stewardess and take the passenger's chump change.

So, yeah, I'm not crazy, I'm just tad bit strange.

| proastalenesa a răspuns (pentru Dumnezău):

Doamne,Dumnezăule, da' m-am amuzat pe cinste,nu glumă! Şi totuşi, nu e de râs,subiectul e cât se poate de serios. În orice caz, combinaţia de limbaj informal cu vorbire elevată, ceea ce duce sarcasmul la rang de artă, nu poate decât să mă surprindă în mod plăcut. Mă bucur să întâlnesc,chiar şi în "viaţa virtuală", oameni cu o " inteligenţă debordantă" şi care deţin controlul asupra oricărei situaţii cu ajutorul ironiei ăsteia delicioase. Şi eu aspir, la rându-mi, să ajung o astfel de persoană şi să-mi perfecţionez simţul umorului, chiar dacă mai am un drum lung până acolo.
Cât despre mesajul ce se doreşte a fi transmis de dumneavoastră, sunt sigură că s-a transmis tuturor celor ce au urechi să audă.

| Atotstiutorul a răspuns:

Nu prea exista! daca nu face oral si anal cu tine o sa faca si altcineva!

| IMC90 a răspuns:

Cand treci in calsa a V-a, sa ma anunti si pe mine...
Pana atunci, mai bine faci tema de vacanta la aritmetica.

| Purec a răspuns:

Ce fel de fata? Una care face sex oral? Pai o accept atata timp cat nu vrea sa ma pupe laughinglaughing

| Auslesse a răspuns (pentru Purec):

Deci,si tie ti-e scarbalaughing..si daca-ti face oral, dupa aia, ce faci? o trimiti la plimbare?laughing

| Purec a răspuns (pentru Auslesse):

Daca imi face oral, inseamna ca o iubesc, deci se schimba lucrurile.

| Auslesse a răspuns (pentru Purec):

Asta-i altceva, dar, daca o iubesti si, sa zicem ca i-ai propune acest lucru(oralu`) si ea ar refuza, cum ai reactiona?

| Purec a răspuns (pentru Auslesse):

Nu8 stiu cum faci tu, dar eu nu propun niciodata nimic. In pat totul vine pur si simplu, nu impui nimic. Pentru mine, atuci cand iubesti si faci dragoste, te lasi purtat/a de sentimente si faci ce iti vine pe moment. Plus ca nici nu sunt obsedat de oral.

| Auslesse a răspuns (pentru Purec):

Asta-i raspunsul pe care vroiam sa-l aud, ma rog, sa-l citesc!happy

| Purec a răspuns (pentru Auslesse):

Ma bucur ca ai citit ce voiai happy Acum ca tot mai chinuit, sunt curios si care e parerea ta despre subiect.

| Oana92 a răspuns:

Sexul oral si cel anal fac parte din picanteriile vietii sexuale si atata timp cat ambii parteneri sunt de acord cu ele nu vad ce ar fi scarbos. cand o sa mai cresti o sa-ti placa garantat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a parut scarbos si pilaful cand eram mic rolling on the floor

| SakonSIUkon a răspuns:

Exista baieti care obliga fetele sa faca acest lucru si pana si fetele normale fac asta pana la urma : |

| h3r a răspuns (pentru SakonSIUkon):

Nu obligate... ci o fac din naivitate sau chiar placere.
De exemplu, daca fata e prea mica si refuza sa intretina relatii sexuale cu prietenul, acesta( in majoritatea cazurilor) ii va propune sa-i faca sex oral in felul urmator : daca ma iubesti, accepti! Si unele pica...

| SakonSIUkon a răspuns (pentru h3r):

Da asa e. faza cu daca ma iubesti o_o

| schmoll a răspuns:

Da,da este

| sunrises a răspuns:

Câtă minte poate avea o fată dacă ar accepta aşa ceva, ştiind că lui îi va fi scârbă de ea, de apropierea ei!

Nu vrea să se ridice ea oare peste valoarea unui "prezervativ" folosit?

| DmxSDoG a răspuns:

Eu sincer aceept.
vorba ce satisfactie ii ca dai la puta sau in cur?!
mie mi sar parea la fel sizic ca sar parea ca anal nu am incercat.
deci eu as accept cu cel mai mare drag. ♥