| geogi a întrebat:

Multi stii despre relatia pe care am avut-o cu fostul prieten. Acuma am cunoscut un baiat este foarte de treaba si ne intelegem bine imi acorda multa atentie si mi-a spus ca ar vrea sa inceapa o relatie cu mine si el s-a despartit de prietena nu de mult timp si a spus ca nu credea ca o sa cunoasca o persoana ca mine asa de curand, da cu toate astea eu nu cred ca o sa ajung sa il iubesc inca mai tin la fostul prieten desi stiu ca nu o sa mai fiu niciodata cu el voi ce sfaturi imi dati sa ma combin cu el o sa imi mai revin? mentionez ca nu am mai avut nici un prieten de cand m-am desp de fost de vreo 5 luni...

Răspuns Câştigător
| moniquec a răspuns:

Incercahappy. in 2 se trece mai repede peste greutatihappy de una singura nu o sa potihappyaccepta sa fi cu elhappysi daca nu iti convine sau daca chiar nu poti sugereaza'i sa luati o pauza pana te gandesti tu mai binehappy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ieşi cu el, vezi cum gândeşte şi timpul le rezolvă pe toate.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu te angrena într-o relaţie.
E trist dacă după 5 luni încă nu ţi-ai pus ordine în sentimente.
Înseamnă că mai trebuie să stai singură o perioadă.
Nu e corect faţă de el şi nici faţă de tine să te angrenezi într-o relaţie în care la început nu vrei să investeşti "pe sistemul: lasă că POATE investeşti mai încolo".
Cu cât ai să tratezi bărbaţii aşa, cu atât or să te trateze şi ei pe tine aşa.
Mai bine stai cuminte!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca e corect sa te antrenezi intr-o relatie in care tu nu pui suflet!
Eu zic sa mai astepti pana vei fi pregatita!
Spune-i ca inca nu vrei o relatie si ca vrei sa va cunoasteti mai bine inainte de a incepe ceva!

| Luori a răspuns:

Exact asa am patit si eu. Decizia mea a fost sa ma combin cu acest baiat, in ciuda faptului ca inima apartinea altuia. Totul s-a terminat cam cum era de asteptat din partea mea. M-am despartit dupa vreo 2 zile de baiatul cu care m`am combinat pentru ca mi-am dat seama ca nu puteam sa am o relate. El deja era gelos si se astepta / vroia ca eu sa fac ce doreste el straight face. Mi s-a parut prea mult din prima, si pur si simplu nu imi convinea. Sa Incerca cineva sa faca ce vrea cu mine nu suport, de aceea l-am ocolit cat am putut.
In cele din urma nu a durat mult, dar macar stiu ca am incercat happy. Perioasa cu baiatul ala a fost una sacaitoare laughing M`am gandit ca trebuie sa raman singura ca sa imi pun gandurile in ordine si sa ma gandesc la ceea ce vreau.

| Lorelai a răspuns:

Da, da-i o sansa acestui baiat, deschide-ti inima si spre altcineva. Cine stie ce poti descoperitongue