| Pikachoo a întrebat:

Multumesc celor care au rabdare sa citeasca.happy
Acum cateva zile am fost la tara la o prietena si acolo am cunoscut un baiat.Am dat cu petarde, ne-am jucat(eu sunt cls 8, el a 9)si cand a trebuit sa plecam mi-a cerut numarul. I la dar prietena mea.Cand am ajuns acasa mi-a trimis mesaj, m-a intrebat ce fac.
In fiecare zi am ajuns sa vorbim tot mai mult, el imi zice ca sunt frumoasa, ca sunt cea mai speciala pentru el. Faza e ca eu il DOAR ca pe un prieten, atat.
I-am zis cum poate sa isi dea seama ca sunt frumoasa, speciala, si asa mai departe, ca nu m-a vazut decat 1 ora, si am vorbit prin cateva mesaje...

Astazi a venit in oras. El sta la cateva blocuri de mine, deci o sa ne tot intalnim pe aici.straight face. Si mi-a trimis un mesaj daca ies pe afara. I-am zis ca nu pot, si mi-am cerut scuze.Acum vad ca nu a mai zis nimic, de obicei nu treceau 2-3 ore si zicea cate ceva...

Oare s-a suparat? Cum sa il fac sa inteleaga ca eu nu il vad decat ca pe un prieten, nimic mai mult?

2 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Buna
Cea mai simpla metoda este sa ii dai un mesaj cum ca vrei sa te intalnesti cu el in parc de ex si vrei sa vb cu el.
Apoi ii spui ca il placi dar ca nu esti pregatita inca sa ai o relatie cu el dar ca ar insemna mult pentru tine ca el sa iti ramana amic, apoi vezi ce zice daca e de acord atuncea tiai facut un prieten daca nu aia inseaman ca pe el nu il intereseaza decat partea fizica la tine si nu si personalitatea

| Pikachoo explică:

Faza e ca eu il vad DOAR ca pe un prieten, atat.(scuzati greselile, dar m-am grabit:d)